Zdjęcie wydarzenia Letnie, kameralne koncerty u Marii Magdaleny

Letnie, kameralne koncerty u Marii Magdaleny

Letnie, kameralne koncerty u Marii Magdaleny Czerwiec-październik godzina 18.00.

Letnie, kameralne koncerty u Marii Magdaleny

  • Czerwiec-październik  godzina 18.00
  • Miejsce: Katedra Marii Magdaleny, ulica Szewska 10,

W każdy czwartek-Muzyka dawna w murach Katedry (m. in arie: J.S. Bacha, A. Vivaldiego, A. Scarlattiego, G. B. Pergolesiego). W każdy piątek i sobotę. Koncerty operowe ( m. in arie: G. Pucciniego, A. Dvoraka, W A. Mozarta, St. Moniuszki).

Organizatorzy zapraszają do magicznego ogrodu subtelnych dźwięków, gdzie pośród wielobarwnych kantylen - bujnych kaskad najwonniejszych kwiatów – odnajdziesz rozkosz i ukojenie. Usłysz szmer strumienia mieniącego się niezliczonymi kolorami, które wydobyć z siebie może ludzki głos.

Połóż się na miękkim dywanie falujących traw olśniewającej muzykalności i zobacz jak perląca się w delikatnych pianach rosa migocze wśród upojnych crescend łagodnego wiatru muskającego rozświetlone wiosennym słońcem liście… Wejdź do zaczarowanego ogrodu urzekającej muzyki.

Znakomite wykonanie artystki wraz z towarzyszeniem fortepianu lub organów, która wystąpi w różnorodnym repertuarze prezentując ciekawe i niebanalne interpretacje utworów klasycznych, cieszących się nieprzemijającą popularnością.

W takcie koncertu będzie można usłyszeć najbardziej znane utwory operowe, pieśniarskie, muzyki dawnej i literatury sakralnej takich kompozytorów:

  • G. Puccini, A. Scarlatti, G. Haendel, W.A. Mozart, Fr. Schubert, Fr. Chopin, St. Moniuszko.

Bilety do nabycia w kasie Katedry, KupBilecik i eBilet.

Cena biletu 45 zł. Zniżki dla: emerytów, studentów i grup (m. in 10 osób) – 40 zł. Dzieci do 15 roku życia za darmo. Zapraszam Monika Piechaczek Stowarzyszenie Voce&Passione.

Galeria

Powiązane wydarzenia