Zdjęcie wydarzenia Letnie spacery z przewodnikiem po Wrocławiu: czerwiec

Letnie spacery z przewodnikiem po Wrocławiu: czerwiec

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta zapraszają na Letnie Spacery z Przewodnikiem 2022

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia zapraszają na XIX Letnie Spacery z Przewodnikiem. Spacery są bezpłatne.

Od 18.06 do 18.09.2022 r.

Program letnich spacerów czerwiec

18.06.2022 (sobota), godz. 10.00

„Wrocław miastem wielu religii – spacer po obszarze tzw. Dzielnicy Czterech Wyznań”

Wycieczka inaugurująca XIX letnie Spacery z Przewodnikiem”, wieczorny spacer po staromiejskim obszarze tzw. „Dzielnicy Czterech Wyznań”. Od Rynku do pl. Jana Pawła II przez magiczną, artystyczną część miasta. Śladami religii i wyznań, najciekawszych historii, postaci i obiektów, dzieł sztuki współczesnej, a także najnowszych inwestycji budowlanych, rekonstrukcji i rewitalizacji w obszarze tej magicznej części wrocławskiej Starówki. Dowiemy się sporo na temat wieloreligijności Wrocławia, zobaczymy miejsca kultu i poznamy różnice pomiędzy poszczególnymi wyznaniami chrześcijańskimi i judaizmem. Podczas wycieczki zobaczymy jak w ciągu ostatniego roku zmieniła się ta część miasta i jak wygląda najnowszy fragment wrocławskiej promenady staromiejskiej, co powstało w miejscu dawnego klasztoru sióstr Elżbietanek i poszukamy reliktów Bramy Mikołajskiej.

 • Wycieczka piesza, czas trwania do 2,5 h,
 • start: Infopunkt „Barbara”

19.06.2022 (niedziela), godz.10.00

,Wrocławski Westend – czyli spacerem przez malowniczy Borek"

Wrocław jest miastem, które kryje wiele ciekawych i tajemniczych, a zarazem niezwykłych i magicznych osiedli. Historia jednych jest przeszyta tragicznymi faktami, inne do dziś swoją architekturą opowiadają o chwale i blasku swych dawnych dni. Wystarczy otworzyć mapę Wrocławia i przenieść się na południe na teren osiedla Borek, tętniącego życiem tak dawniej jak i dziś. Wędrując zielonymi alejami będziemy zachwycać się mieszczańską architekturą rezydencjonalną, poszukamy dawnego splendoru i usłyszymy wiele ciekawych historii na temat mieszkańców wspaniałych willi i landhausów.

 • Wycieczka piesza, czas trwania do 2,5 godz.,
 • start: pomnik Fryderyka Chopina, Park Południowy

24.06.2022 (piątek), godz. 19.00

„Wieczorne opowieści, czyli legendy Ostrowa Tumskiego”

Spacer po terenie Ostrowa Tumskiego i wyspy Piasek dedykowany najmłodszym mieszkańcom miasta oraz ich opiekunom. Podczas spaceru uczestnicy, posłuchają legend i przypowieści związanych  z tym fragmentem wrocławskiej Starówki. Każda z nich odnosić się będzie do miejsca, które będziemy zwiedzać. Wieczorne opowieści wprowadzą uczestników w historię miejsc, w którym narodził się Wrocław. Podczas wycieczki tropem legend będziemy podążać trasą, którą na co dzień wędruje wrocławski latarnik. Gdzie jest kamienna głowa?, Dlaczego św. Wincenty ma krótkie nogi?, Gdzie było święte źródło? - to pytania na które postaramy się odpowiedzieć.

 • Wycieczka piesza dla rodzin z dziećmi,
 • czas trwania do 2 godz.,
 • start: pomnik papieża Jana XXIII, ul. Św. Marcina

25.06.2022 (sobota), godz. 10.00

„Drogą średniowiecznych skazańców – tropami dawnego wymiaru sprawiedliwości”

Życie stawia przed człowiekiem potrzebę dokonywania wyborów i podejmowania decyzji, które w konsekwencji mogą skutkować kontaktem z wymiarem sprawiedliwości. Sprawiedliwość często wymaga egzekucji prawa – pręgierz, kuny, więzienie miejskie, kamienne krzyże to zabytki średniowiecznej jurysdykcji karnej. O winie i karze, o procedurze karnej, o obowiązkach kata będzie ta historia. To opowieści mrożące krew w żyłach, niekoniecznie dla tych najmłodszych.

 • Wycieczka piesza,
 • czas trwania do 2,5 godz.,
 • start: Infopunkt „Barbara”

26.06.2022 (niedziela), godz. 10.00

„Na żelaznej drodze – historia wrocławskiego węzła kolejowego w centrum miasta”

Kolej żelazna, historia jej rozwoju oraz nie bagatelny wpływ na rozwój miasta nurtuje Nas do dziś. Spróbujemy uzmysłowić sobie jaki wpływ kolei i jej strukturalny rozwój wywarły na obraz Wrocławia. Trasa wycieczki będzie wiodła wzdłuż wrocławskiej estakady kolejowej od Dworca Marchijskiego do Dworca Górnośląskiego, po drodze zapoznamy się z rozwojem kolei we Wrocławiu, odwiedzimy istniejące do dziś historyczne budynki dworcowe i elementy infrastruktury oraz odkryjemy tajemnice Dworca Głównego i jego najbliższego otoczenia.

 • Wycieczka piesza,
 • czas trwania do 2,5 godz.,
 • start: Dworzec Świebodzki (wejście główne)

26.06.2022 (niedziela), godz. 11.00

​"Wrocław miastem spotkań – 1000 lat historii miasta dla obcokrajowców” (j. ukraiński)

Poglądowa wycieczka skierowana dla obcokrajowców, podczas której poprzez najważniejsze wydarzenia i postacie z historii miasta, przez ulice Starego Miasta do ,,Dzielnicy Czterech Wyznań".

 • Wycieczka piesza w języku ukraińskim,
 • czas trwania do 2 godz.,
 • start: Infopunkt ,, Barbara"

Galeria

Powiązane wydarzenia