LOTTO Ekstraklasa: WKS Śląsk Wrocław vs. Arka Gdynia

W ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie Arkę Gdynia. Początek spotkania na Stadionie Wrocław w sobotę, 18 maja o godzinie 15.30.

W ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie Arkę Gdynia. Początek spotkania na Stadionie Wrocław w sobotę, 18 maja o godzinie 15.30.

Mecz zamieszanych w walkę o utrzymanie zespołów będzie bardzo ważny dla końcowego układu tabeli. Oba zespoły nie tak dawno znajdowały się w strefie spadkowej, jednak ostatnimi dobrymi występami, zarówno piłkarze Śląska, jak i Arki mają nadzieję na wywalczenie utrzymania. Gdynianie w ostatnich czterech kolejkach wywalczyli aż 10 punktów, a WKS w tym czasie zapisał na swoim koncie siedem "oczek". To pozwoliło obu zespołom wyprzedzić przed ostatnią prostą rozgrywek m.in. Miedź Legnicę i Wisłę Płock.

W bezpośrednich starciach w tym sezonie między Arką i Śląskiem jest remis.  Co ciekawe, w obu meczach w obecnych rozgrywkach zwyciężał zespół gości. Najpierw Arka jesienią pokonała we Wrocławiu WKS 2:1, a w rundzie rewanżowej wrocławianie wywieźli z Gdyni trzy punkty po wygranej 2:0.

Będąca w coraz lepszej dyspozycji - po zatrudnieniu w roli szkoleniowca Jacka Zielińskiego - Arka będzie chciała podtrzymać dotychczasową tendencję. Śląsk tymczasem będzie walczył o to, by zakończyć sezon pozytywnym akcentem i przypieczętować utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie.

Jak kupić bilety na mecz?

Bilety dostępne do zakupu przez internet oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży. Więcej informacji o biletach na stronie klubu w zakładce Cennik biletów. Na podstawie biletu z ostatnich dwóch spotkań koszykarzy Śląska, kibice mogą kupić wejściówkę na mecz piłkarzy aż o 50% taniej.

Galeria

Powiązane wydarzenia