Mauzoleum Piastów Śląskich - zwiedzanie z przewodnikiem
Odwiedź Mauzoleum Piastów Śląskich w kościele św. Klary i św. Jadwigi przy pl. Nankiera 16 i poznaj fascynującą historię dynastii Piastów Wrocławskich.
Zapraszamy na wycieczkę po Mauzoleum Piastów Śląskich w kościele św. Klary i św. Jadwigi przy pl. Nankiera. To doskonała okazja, by dowiedzieć się i poznać historie:
- Henryka III Białego,
- Henryka V Grubego i Henryka VI Dobrego, ostatniego z wrocławskich książąt, a także kilkunastu książęcych córek (w większości opatek klasztoru) oraz księżnej Anny, która sprowadziła w 1257 do Wrocławia zakon św. Klary,
- księżnej Karoliny, której serce spoczęło we wnęce między kościołem a kaplicą,
- a także innych opowieści przeplatanych między życiorysami a architekturą.
Na wycieczkę z omówieniem sarkofagów, tumb i płyt nagrobnych zapraszamy już 12 marca o godzinie 11:00.
Spacer i wycieczkę poprowadzą
Beata – certyfikowana przewodniczka miejska, absolwentka Szkoły Sąsiedzkich Spacerów organizowanych przez Wrocławski Instytut Kultury, badaczka losów rodzin w dawnym Breslau, członkini Stowarzyszenia Dolnośląskiego Klubu Przewodnickiego „Spółdzielnia”.
Łukasz – certyfikowany przewodnik i pilot wycieczek po Polsce i zagranicy, członek PTTK, członek Stowarzyszenia Dolnośląskiego Klubu Przewodnickiego „Spółdzielnia”, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego, poszukiwacz wrocławskich historii ludzi i budynków.
Szczegóły
- Kiedy: 17 maja2025 r. o godz. 11:00
- Gdzie: Plac biskupa Nankiera we Wrocławiu (Liceum Urszulanek)
- Koszt: 40 zł – płatność gotówką u przewodnika
Zapisy
- e-mail: lub
- telefon: 881 799 898 lub 607 596 212
Zapraszamy do sprawdzania wydarzeń na:
- @luckytravelpl
- @Wrocławskie ciekawostki – miejsca/ludzie/historie
Ilość miejsc ograniczona (15-20 miejsc)!
UWAGA! W przypadku niespodziewanego ograniczenia dostępności zwiedzanych obiektów w danym terminie, wydarzenie może zostać zmodyfikowane, odwołane i/lub przeniesione.
Ważne informacje dla uczestników
Spacer/wycieczka odbędzie się w momencie, gdy zbierze się minimalna liczba uczestników (5 osób) – w tym celu prowadzone są zapisy, o których mowa powyżej.
Zdjęcie pochodzi z polska-org.pl
Szczegóły wydarzenia:
luckytravel.pl