Zdjęcie wydarzenia Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF

Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF

Zaplanowano trwające 3 dni wydarzenia otwarcia, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących wystawom, które potrwają od 3 września do 3 października.

TIFF Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF, odbywa się we Wrocławiu już po raz 11.
Co roku udoskonala swoją formułę, dlatego w tym roku zaplanowano trwające 3 dni wydarzenia otwarcia, a także bogaty program wydarzeń towarzyszących wystawom, które potrwają od 3 września do 3 października 2021.

Zaprezentowane zostaną 3 wystawy Programu Głównego, wystawa konkursowa sekcji TIFF Open oraz wystawy towarzyszące. Program uzupełnią spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia.

O festiwalu

TIFF Festival po raz pierwszy odbył się w 2011 r. Powstał we Wrocławiu i od samego początku dedykowany jest fotografii. Powołany po to, by animować i nakręcać życie fotograficzne w mieście i regionie, z roku na rok nabiera siły. TIFF nie oddziałuje tylko na swoje rodzinne miasto, ale wpływa także na całą Polskę, starając się jednocześnie zwiększyć zasięg wydarzenia do rangi międzynarodowej.

– Nieustannie towarzyszy nam idea zgłębiania i przeżywania fotografii na nowo. Postrzegamy ją  bowiem jako medium istniejące w różnorodnych kontekstach i biorące na siebie rozmaite funkcje – od działań amatorskich, przez symboliczne przekazy, aż do konceptualnych zapisów. Chcemy widzieć fotografię nierozerwalnie związaną z całym światem sztuki i przeciwstawiamy się w zamykaniu jej w obrębie sztywnych granic medium. Dlatego też co roku nasz zespół opracowuje zupełnie nową formułę tematyczną wyjaśniają organizatorzy wydarzenia TIFF Festival/TIFF Collective.

Festiwal dofinansowano ze środków gminy Wrocław.

Szczegóły wydarzenia:
tiff.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia