Miejski ptasiarz

Miejski ptasiarz to spektakl na podstawie książki Davida Lindo oparty jest na przewrotnym pomyśle opowiadania o naturze w teatrze.

„Miejski ptasiarz” to spektakl na podstawie książki Davida Lindo, oparty na przewrotnym pomyśle opowiadania o naturze w teatrze.

Otwiera przed czytelnikiem i widzem spektaklu oszałamiającą perspektywę: nasze najbliższe otoczenie może stać się terenem fascynującej przygody.

Obserwacja ptaków zmienia myślenie o globalnym i lokalnym, pozwala przesterować wyobraźnię i percepcję: w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie możemy zostać zaskoczeni intensywnością i pięknem ptasiego życia. Obserwacje Davida Lindo są pretekstem do teatralnej zabawy i namysłem nad tym, jak birdwatching, ze swoim wolnym rytmem i kapryśną dynamiką, może przyczynić się do innego postrzegania otaczającego nas świata.

Przedstawienie, inspirowane książką Lindo, to próba wytworzenia warunków, w których widzowie będą mogli doświadczać ptasiego świata. Skoncentrujemy się na dwóch podstawowych wątkach: historii człowieka, który odkrywa swoje unikatowe podejście do natury, oraz na ekscentrycznym pomyśle obcowania z awifauną w teatrze.

Chcemy sprawić, aby spektakl pomógł widzom wykonać zwrot w postrzeganiu świata, odkryć „egzotykę” tuż za drzwiami domu.

Szczegóły wydarzenia:
wteatrw.pl

  • genre inne
  • director Weronika Szczawińska
  • writer David Lindo
  • design Marta Szypulska
  • actors Anna Błaut
    Anna Kieca
    Paulina Wosik
  • premiereDate 2020-09-25

Galeria

Powiązane wydarzenia