Zdjęcie wydarzenia Misiaczek 3-6 lat

Misiaczek 3-6 lat

Pełna ciepła i czułości opowieść o misiu, który nie może zasnąć.

MISIACZEK Marty Guśniowskiej to pełna ciepła i czułości opowieść o misiu, który nie może zasnąć. Wokół malucha gromadzą się leśne zwierzęta, które podpowiadają mu, jak poradzić sobie z bezsennością. Ale co zrobić, kiedy ani kołysanie, ani mleko z miodem, ani liczenie owiec nie pomagają? Co jeszcze mogłoby uśpić Misiaczka? A może… kto? Kameralny spektakl grany przez trzy aktorki powstał z myślą o widzach w wieku przedszkolnym, od 3. do 6. roku życia. MISIACZEK to ukłon w stronę klasycznego teatru lalek. Przedstawienie jest grane głównie w planie lalkowym, w bliskim kontakcie i interakcji z publicznością.

Pracując nad inscenizacją, twórcy czerpali inspiracje także z teatru tzw. najnajowego (dla dzieci młodszych niż trzyletnie) – sensualnego, opartego na spotkaniu i wspólnym doświadczaniu. Las jest w spektaklu czymś więcej niż miejscem akcji. „Las jest naszym domem” – mówią bohaterowie MISIACZKA i między wierszami podpowiadają widzom, jak powinni się w lesie zachowywać i jak o niego dbać.

Twórcy przedstawienia postanowili pójść tym tropem dalej: nie tylko mówić ze sceny o ochronie naturalnych zasobów, ale też wyprodukować spektakl w ekologiczny i zrównoważony sposób: lalki i większość elementów scenografii powstała dzięki upcyklingowi – z tkanin znalezionych w magazynach teatru lub ubrań z drugiej ręki, zdecydowano także o rezygnacji z druku programu.

Szczegóły wydarzenia:
teatrlalek.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia