Moshi Moshi Day

A gdyby tak choć na parę godzin przenieść się z centrum Wrocławia do Japonii...

Niegaleria zaprasza na „Moshi Moshi Day”.  W programie: Kimono New Age – oryginalne japońskie kimona, Ceramika Panika – manufaktura ceramiki, Kwiaty i Kropka - wystawa ogrodów w szkle oraz kokedam, Czajownia – rytuał parzenia herbaty, Slow Life by Monia – biżuteria oraz wiele innych atrakcji Wstęp na powyższe wydarzenia jest bezpłatny.

Kwiaty i Kropka – warsztaty tworzenia kokedam. Kokedama to japońska sztuka tworzenia ozdób z mchu. Żywa rzeźba własnoręcznie przygotowana z mchu, kwiatu oraz innych tajników stanowi coraz bardziej popularną formę tzw. wiszących ogrodów.

Tworzy spektakularne układy „leśnych planet”, dumnie prezentuje się także osadzona na podstawce. Warsztaty poprowadzi dla Państwa pracownia „Kwiaty i Kropka'”. W ramach warsztatów zdobędziecie wiedzę o pielęgnacji roślin, poznacie technikę konstruowania kokedamy, otrzymacie wszelkie potrzebne materiały.

Stworzone dzieło oczywiście powędruje z Wami do domu wraz z instrukcją dalszej pielęgnacji. Udział w warsztatach możliwy jest poprzez wcześniejsze zgłoszenie mailowe do dnia 06.05.20202 oraz uiszczenie opłaty w wysokości 65 zł.

Adres mailowy: Warsztaty zaplanowane są w grupach dziesięcioosobowych i przebiegną w dwóch turach: grupa I: 13.00 – 14.00 grupa II:15.00 – 16.00.

Czajownia Wrocław - będzie obecna przez całe wydarzenie, natomiast o godzinie 17.00 zaprasza na pokazowy rytuał parzenia japońskiej herbaty oraz degustację. „Filozofia herbaty to nie tylko estetyka w potocznym znaczeniu tego słowa, ponieważ w połączeniu z etyką i religią wyraża naszą postawę wobec człowieka i przyrody. Jest nauką o zdrowiu, ponieważ wymaga czystości. Jest oszczędnością, ponieważ cieszy się raczej z rzeczy prostych aniżeli skomplikowanych i drogich. Jest geometrią moralną do tego stopnia, do jakiego określa nasze powiązania poszczególności z całością.

Przedstawia prawdziwego ducha wschodniej demokracji, ponieważ czyni ze swych miłośników arystokratów smaku“.

Kakuzo Okakura Kimono New Age – przenieś się do Kraju Kwitnącej Wiśni z Kimono New Age, gdzie znajdziesz oryginale japońskie vintage kimona. Każde unikatowe, wykonane z mistrzowską precyzją i z wyjątkowych, szlachetnych materiałów. To kunszt japońskiego krawiectwa i wielowiekowej tradycji.

Panika Ceramika – to działająca przy Rewirze Twórczym pracownia ceramiki. Jej założycielką jest Anna Kąkolec – absolwentka wrocławskiej ASP. Anna jest współzałożycielką Centrum Aktywności Lokalnej „Rewir Twórczy”, a na co dzień współpracujące ze Stowarzyszeniem Grupa z Pasją. Wrażliwa, doświadczona artystka stworzyła linię nawiązującą do sztuki japońskiej obok której nie da się przejść obojętnie.

Life By Monia - projekt Slow Life by Monia, powstał z potrzeby „zatrzymania się i pozostania blisko siebie”, rozwijając przy tym swoją kreatywność i dając innym radość. Właścicielka marki projektuje oraz wykonuje własnoręcznie biżuterię z żywicy, z betonu oraz z kamieni szlachetnych, półszlachetnych i ozdobnych, posługując się przy tym sztuką wyplatania makram.

Jej największą inspiracją jest natura i roślinność. Monika kocha kolory i różnorodność, ale nie ucieka od minimalizmu, który można naleźć w jej betonowych projektach. Jej praca jest jej pasją.

W galerii obowiązują zasady reżimu sanitarno-epidemiologicznego: 1 osoba na 20m². Obowiązuje noszenie maski oraz dezynfekcja rąk przed wejściem

Szczegóły wydarzenia:
niegaleria.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia