Motyl

Rutka ma pięć lat i bardzo boi się ciemności. Niestety, jej rodzice uważają, że dzieci powinny zasypiać przy zgaszonym świetle.

Rutka ma pięć lat i bardzo boi się ciemności. Niestety, jej rodzice uważają, że dzieci powinny zasypiać przy zgaszonym świetle. Kto pomoże Rutce nocą w czarnym, groźnym pokoju? Może Rybka-Świetlik? Foka zza ściany? Samochód, z którym wyruszy na pełną przygód wędrówkę przez miasto? A może… ona sama odkryje w sobie czarodziejską moc, która pozwoli jej nie bać się już niczego?

„Motyl” Marcina Libera to kolejne przedstawienie WTL stworzone przez reżysera kojarzonego głównie z teatrem dla dorosłych, który po raz pierwszy decyduje się zmierzyć z dziecięcą publicznością. Tekst został napisany na zamówienie teatru przez Małgorzatę Sikorską-Miszczuk. „Motyl” to metaforyczna historia dorastania, w której i dzieci, i dorośli mogą zobaczyć siebie. W nowoczesnej inscenizacji Marcina Libera i Mirka Kaczmarka staje się ona w opowieścią o walce dobra ze złem, starciu jasnych i ciemnych mocy, a przede wszystkim – o wierze w człowieka i międzygatunkową przyjaźń.

Świat spektaklu współtworzą niepowtarzalna muzyka i piękne piosenki, skomponowane przez zespół Jerz Igor Mali czarownicy Potrzebują mamy i taty Zabawek Wózka, hulajnogi, rowerka Nocnika i szumisia Przedszkola, znaczka z grzybkiem Babci i dziadka Kredek i pingwinów z Madagaskaru Słońca i śniegu Truskawek Bajek Pocałunków Potrzebują tego Żeby odnaleźć w sobie moc I stać się dużymi czarownikami Wietrze – pomóż tym dzieciom odkryć w sobie moc.

Ogniu, pomóż tym dzieciom odkryć w sobie moc. Wodo – pomóż tym dzieciom odkryć w sobie moc. Ziemio – pomóż tym dzieciom odkryć w sobie moc.

dla dzieci w wieku 7+

Bilety

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Obsługi Widza
T: 71 335 49 11 /12 /49
E:

Szczegóły wydarzenia:
teatrlalek.wroclaw.pl

 • genre teatr lalek
 • director Marcin Liber
 • writer Małgorzata Sikorska-Miszczuk
 • design Mirosław Kaczmarek
 • music Jerz Igor
 • actors Agata Cejba
  Kamila Chruściel
  Jolanta Góralczyk
  Agata Kucińska
  Marta Kwiek
  Radosław Kasiukiewicz
  Marek Koziarczyk
  Igor Kujawski (gościnnie)
  Konrad Kujawski
  Grzegorz Mazoń
 • premiereDate 2019-06-01
 • durationMinutes 75
 • costumeDesign Mirosław Kaczmarek

Galeria

Powiązane wydarzenia