„Muzealni pasjonaci”. Warsztaty dla seniorów

Cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej.

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na cykl skierowany do wszystkich seniorów, którzy chcieliby oddać się artystycznej pasji oraz zgłębić wiedzę na temat obyczajowości szlacheckiej. Do opowieści na wybranych częściach ekspozycji Muzeum Pana Tadeusza zostały dopasowane warsztaty m.in. fotograficzne, taneczne, malarskie, dietetyczne. Wszystkie tematy ukazują bogactwo kultury XIX i XX wieku.

• wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
, tel. (71) 755 06 58, 755 06 53
 

Terminarz warsztatów

  • 12 czerwca (środa) 2019, godzina 13.00.  „W błękicie”

Błękit to barwa, która potowarzyszy nam podczas warsztatu cyjanotypii – jednej z pierwszych technik fotograficznych. W trakcie spotkania samodzielnie uczulimy papier chemią, by stał się światłoczuły oraz przygotujemy na nim roślinne kompozycje, a następnie naświetlimy je w słońcu.

  • 8–12 lipca oraz z 5–9 sierpnia 2019, godz. 10.00–13:00, Ossolińskie plenery. Kurs rysunku i malarstwa

Na warsztatach plenerowych zapoznamy się z procesem malarskim – od fazy koncepcyjnej, poprzez przygotowanie warsztatu, aż do ostatniego szlifu pędzlem. Plener będzie okazją do poznania podstaw technologii malarstwa oraz różnych technik malarskich i rysunkowych, przeplatany informacjami z zakresu historii sztuki. Zwieńczeniem każdego kursu będzie wernisaż.

  • 18 września (środa) 2019, godzina 13.00. „Ty, którego pamiętam, gdy zdrowy, rumiany”

Na spotkaniu dowiemy się, jak dbano o zdrowie i leczono choroby na szlacheckich dworach. W części warsztatowej samodzielnie przygotujemy mieszanki ziołowe, które z pewnością przydadzą się w jesienne i zimowe wieczory.

  • 16 października (środa) 2019, godzina 13.00 Fotogramy

Podczas warsztatów zapoznamy się z kolejną techniką fotograficzną. Przekonamy się, czy można zrobić zdjęcie bez użycia aparatu fotograficznego. Omówimy również podstawowe zasady kadrowania i będziemy pracować w ciemni.

  • 20 listopada (środa) 2019, godzina 13.00 „Poloneza czas zacząć!” – szlachecki bal

Podczas spotkania dowiemy się, jak wyglądały szlacheckie bale: gdzie się odbywały, co tańczono i jakie obowiązywały zasady… W części warsztatowej poznamy podstawowe figury taneczne.

Projekt „Muzealni pasjonaci. Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza i Ossolineum” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław.
www.wroclaw.pl

Szczegóły wydarzenia:
muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia