Zdjęcie wydarzenia „Na dobry początek” – wyprawki czytelnicze dla noworodków

„Na dobry początek” – wyprawki czytelnicze dla noworodków

Nowa edycja wyprawek czytelniczych „Na dobry początek” jest już w bibliotekach. Pakiety dla wrocławskich noworodków i najmłodszych dzieci zawierają broszurę dla rodziców z propozycjami literatury

Nowa edycja wyprawek czytelniczych „Na dobry początek” jest już w bibliotekach. Pakiety dla wrocławskich noworodków i najmłodszych dzieci zawierają broszurę dla rodziców z propozycjami literatury dla tej grupy wiekowej oraz wskazówki, w jaki sposób na bazie książek organizować wspólne zabawy z dzieckiem, pierwszą kartę biblioteczną dla maluszka, którą można zarejestrować w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, a także książkę Wandy Chotomskiej „Kukułka” z ilustracjami wrocławskiej artystki Beaty Zdęby. Organizatorzy zapraszają rodziców dzieci w wieku 0-5 lat do sieci bibliotek MBP po czytelnicze wyprawki.

Głównym celem działań w ramach projektu „Na dobry początek” jest promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Jest to projekt pilotażowy, który Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu rozpoczęła w 2010 r. Projekt adresowany jest  do rodziców i dzieci w wieku od 0 do 5 lat, a także do rodziców spodziewających się potomstwa, dla których organizujemy spotkania i warsztaty.

Dla wygody maluszków i ich opiekunów w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu w grudniu 2017 roku otwarto specjalne Punkty Karmienia Piersią, czyli kąciki dla mam wyposażone w duży wygodny fotel, parawan oraz przewijak, gdzie w komfortowych warunkach można nakarmić swoje dzieci.

Punkty są dostępne w godzinach otwarcia bibliotek:

  • Filia nr 23 przy Bulwarze Ikara 29-31
  • Filia nr 44 przy ul. Powstańców Śląskich 210
  • Filia nr nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10
  • Filia nr 16 przy ul. Kolistej 17
     

Szczegóły wydarzenia:
biblioteka.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia