Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Technoświat

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat na Niedzielny Warsztat Rodzinny „Technoświat" w ramach cyklu pt. „Postępownik.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat na Niedzielny Warsztat Rodzinny „Technoświat" w ramach cyklu pt. „Postępownik. Przewodnik po naturze i sztuce".

Wstęp bezpłatny, liczba uczestników ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy (do czwartku 8 kwietnia, do godz. 16.00). Kliknij, żeby przejść do formularza zapisów.

Coraz mniej ludzi ma dostęp do tego, co można uznać za dziką przyrodę. Po obejrzeniu dzieła Joana Bennàssara „Słońce zaszło, lecz widok pozostał" uczestników warsztatu pewnie najdzie ochota na wycieczkę na sztuczne wyspy, jednak organizatorzy zaproponują im coś pod prąd.

Edukatorki zaproszą dzieci i rodziców do eksperymentu, w którym pokażą, że dzikość i naturalne procesy można znaleźć dosłownie wszędzie – również w koszu na śmieci! Podczas warsztatów uczestnicy zobaczą, jak z odpadków zrobić kompost, którym następnie będą mogli zasilać wybrane przez siebie rośliny.

Powstały kompostownik będzie prawdziwym cudem natury, będziecie mogli kontemplować nie sztuczne wyspy, ale procesy dzięki którym ludzie funkcjonują w zgodzie z naturą od tysiącleci. Uwaga: na warsztat przynieś ze sobą zebrane (minimum dzień wcześniej) odpadki organiczne – znajdziesz je w kuchni.

Prowadzące: Grażyna Kryńska i Hanna Schudy.

Przewodnik po naturze i sztuce jest częścią „Projektu C-Change – kultura i sztuka w walce ze zmianami klimatu", realizowanego przez Gminę Wrocław w ramach Programu Operacyjnego URBACT III finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany w ramach Programu URBACT III 2014–2020. Partnerzy: Fundacja EkoRozwoju, Stowarzyszenie EKO-UNIA, EkoCentrum Wrocław.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia