Niedzielny Warsztat Rodzinny: Kim jestem – Mapa Mojego Domu

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 4-11 lat do udziału w zajęciach pt. „Kim jestem – Mapa Mojego Domu".

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 4-11 lat do udziału w zajęciach pt. „Kim jestem – Mapa Mojego Domu" w ramach cyklu Niedzielnych Warsztatów Rodzinnych, które poprowadzi artystka Agula Swoboda. Warsztat odbędzie się w siedzibie muzeum w dniu 7 marca, godz. 13.30-16.00.

Wstęp bezpłatny, liczba uczestników ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy (do 4.03 do godz. 16.00).

Co sprawia, że przestrzeń naszego domu jest przestrzenią bezpieczną? Czy zastanawiamy się, co to znaczy mieszkać razem? Od miesięcy słyszymy komunikat "zostań w domu" – czy czujemy się w nim dobrze? Co to znaczy, że dom jest wspólny – na ile siebie znamy? Czy zwierzęta w naszych domach czują się bezpiecznie? Czy my sami, szczególnie podczas pandemii, przejmujemy czasem cechy zwierząt?

Podczas warsztatów zmapujemy i opiszemy członków rodziny oraz przestrzeń, w której każdy z nich się porusza i przebywa najczęściej – najważniejsze wyzwania i problemy. Tak powstanie tzw. MAPA DOMU – wielkoformatowe kolaże i rysunki portretujące rodzinę wraz z dodanymi pomysłami na jej metamorfozy. Powstałe mapy/kolaże będą wynikiem współpracy dzieci i rodziców.

Sztuka i sam proces twórczy zawsze były punktem łączącym pokolenia, dialogiem, który również tutaj posłuży wymianie myśli, marzeń i pomysłów. Warsztaty przygotowane zostały w kontekście wystawy „Terytorium" Netty Laufer i Toma Swobody, która na różne sposoby pokazuje przestrzenie zaprojektowane dla zwierząt przez człowieka oraz miejsca, w których same zwierzęta poruszają się bezpiecznie.

Wybierając się na warsztat, zabierzcie ze sobą zdjęcia przedstawiające członków rodziny – staną się one częścią kompozycji lub posłużą jako inspiracja dla autorskich rysunków.

Agula Swoboda 

artystka, zajmuje się malarstwem, kolażem oraz edukacją artystyczną (strona artystki). Absolwentka University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art Saint Martin College of Art and Design w Londynie. Stypendystka UWE w Bristolu oraz Saint Martin w Londynie, a także rocznej rezydencji Lancaster Foundation w Clitheroe. Kuratorka międzynarodowych rezydencji artystycznych „Incydenty/Incidents” realizowanych w Polsce, Czeskiej Republice, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Współzałożycielka galerii Szara i Galerii 12 w Cieszynie oraz Szkoły Sztuki i Myślenia również w Cieszynie. Jej prace znajdują się w kolekcjach galeryjnych oraz prywatnych w Polsce i za granicą.

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia