Zdjęcie wydarzenia Oficyna inspiracji – przysiądź się

Oficyna inspiracji – przysiądź się

Wspólnie z Zespołem MiserArt, Żywą Pracownią i kolektywem Food Think Tank zapraszamy na Cybulskiego 35. Będzie to czas wspólnych działań.

MiserArt „Oficyna Inspiracji - przysiądź się" Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu podwórkowym w ramach projektu „Oficyna Inspiracji – przysiądź się” i do spędzenia czasu w MiserArt. Projekt „Oficyna inspiracji – przysiądź się” ma na celu wsparcie osób znajdujących się w kryzysie bezdomności oraz ich integrację z mieszkańcami miasta Wrocławia.

Przyczynia się on do zmiany społecznej, dzięki przeobrażeniu negatywnego wizerunku osób w kryzysie bezdomności, osłabieniu funkcjonowania stereotypów oraz uprzedzeń w pojmowaniu bezdomności.

MiserArt istnieje na wrocławskim Nadodrzu od 2014 roku – przyświeca mu idea eksperymentalnego miejsca, w którym tworzona jest przestrzeń włączającą osoby wykluczone społecznie. Jest to okazja do wspólnej pracy osób doświadczających bezdomności, streetworkerów, artystów i rzemieślników. Wychodzimy z założenia, że aby proces „udomowienia” miał szansę się spełnić, nasze wsparcie powinno mieć charakter holistyczny i personalistyczny, odwołujący się każdorazowo do indywidualnych historii, deficytów i trudności, które doprowadziły do skrajnej postaci wykluczenia – bezdomności.

Odpowiedzią na kryzys bezdomności poza zapewnieniem osobom miejsca do życia, jest stworzenie wraz z nimi przestrzeni aktywności, ponieważ przede wszystkim to podejmowana przez człowieka aktywność i twórczość czyni go mieszkańcem, pozwala otaczać opieką dom. Wojciech Skibicki, kierownik ds. artystycznych MiserArt Wspólnie z Zespołem MiserArt, Żywą Pracownią i kolektywem Food Think Tank organizatorzy zapraszają w sobotę (25.03) i niedzielę (26.03) na Cybulskiego 35. Będzie to czas wspólnych działań i świętowania nadejścia wiosny. Wstęp wolny.

  • 25 marca 11:00-15:00 otwarte warsztaty z Żywą Pracownią z tworzenia domków dla jerzyków dedykowanych ks. Jerzykowi (ks. Jerzemu Adamowi Marszałkowiczowi) 13:00-16:00 otwarte warsztaty kulinarne z kolektywem Food Think Tank z wykorzystaniem pieca chlebowego opalanego drewnem 16:00-17:00 montaż domków na kominie oficyny
  • 26 marca 11:00-12:15 powitanie wiosny - joga z Roselą Ciko 11:00-15:00 formowanie żywych altan, tworzenie wiklinowych form oraz wspólne zazielenianie dziedzińca przy ul. Cybulskiego 35 z Żywą Pracownią Projekt “Oficyna inspiracji – przysiądź się” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Galeria

Powiązane wydarzenia