Zdjęcie wydarzenia Operetka dla Dzieci

Operetka dla Dzieci

Baśniowe arie, duety i tańce operetkowe z pokazem iluzji. Spektakl familijny.

„Operetka dla Dzieci" to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat.

To znakomita propozycja na niedzielne popołudnie spędzone w teatrze dla całych rodzin! Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami.

W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: „Pieśń o Wilji" (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa „Odgłosy wiosny", Kuplety Barinkaya „Wielka sława to żart!" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń „Wiedeń, miasto moich marzeń" Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie „Marsz perski" rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, „Annen Polka" inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka "Grzmoty i błyskawice", w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę.

Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą, a za sprawą swojej magicznej mocy wyczarowuje śnieg na scenie.

Występują: Liza Wesołowska – sopran Tomasz Maleszewski – tenor Damian Domalewski – Czarodziej Balet Sceny Kamienica Ivan Zhukov – fortepian Elżbieta Szomańska – moderator Czas trwania spektaklu: 70 min. (bez przerwy)

Szczegóły wydarzenia:
scenakamienica.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia