Oprowadzania po wystawie Die Sammlung___OP ENHEIM/ABIS

Organizatorzy zapraszają na oprowadzania kuratorskie po DIE SAMMLUNG____, czyli najnowszej wystawie prezentującej prace z kolekcji OP ENHEIM i ABIS.

Die Sammlung____OP ENHEIM/ABIS to pokaz dzieł sztuki należących do zbiorów ABIS oraz OP ENHEIM. Przestrzeń galerii w barokowej kamienicy przy Placu Solnym 4 we Wrocławiu wypełnią obrazy m. in. Roberta Rauschenberga, Wilhelma Sasnala, Wima Wendersa czy Rainera Fettinga.

Druga połowa XX w. w Europie i Ameryce obfitowała w zmiany na wielu płaszczyznach, które odcisnęły się w życiorysach tworzących wówczas artystów. Najbliższa wystawa w OP ENHEIM to symboliczna opowieść o rozwoju, wielopłaszczyznowości, a także różnorodności sztuki światowej tego okresu.

Die Sammlung____ stanie się wędrówką przez prace-symbole, które wyznaczać będą kierunki, w jakich można poruszać się, poznając historię sztuki 2. poł. XX w. Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie z Kamą Wróbel, która wprowadzi nas w światy, które kryją za sobą prace-symbole prezentowane na wystawie. Odbędą się one w 3 terminach:

  • 23.10, godz. 18.00
  • 13.11, godz. 18.00
  • 11.12, godz. 18.00 

Szczegóły wydarzenia:
openheim.org

Galeria

Powiązane wydarzenia