Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Invisible

Galeria zaprasza na dwa oprowadzania kuratorskie po wystawie Invisible. Jest to ekspozycja złożona z prac artystów i wykładowców

Galeria zaprasza na dwa oprowadzania kuratorskie po wystawie Invisible. Jest to ekspozycja złożona z prac artystów i wykładowców z Cranbrook Academy of Art, Massey University i Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, którzy zajmą się zmysłem wzroku. W końcu sztuka nigdy nie jest jedynie obrazem zawieszonym na muzealnej ścianie. To także niewidzialna reakcja zachodząca pomiędzy odbiorcą, twórcą i jego dziełem. Ta nieuchwytna emocja wypełnia przestrzeń pomiędzy wspomnianą trójką.

Podczas oprowadzania kuratorki Sarah Epping i Aleksandra Trojanowska przybliżają ideę wystawy, a także opowiedzą o artystach i poszczególnych pracach. Odbędą się dwa oprowadzania: jedno w języku polskim, a inny dzień w języku angielskim. 

O kuratorkach:

Sarah Epping & Aleksandra Trojanowska tworzą duo zajmujące się Grafiką Artystyczną i Sztuką Mediów. W swojej działalności artystycznej skupiają się na wątkach środowiskowych i biocentrycznych, poruszając się między nowymi technologiami, elementami biologicznymi i performansem. Zwieńczeniem ich dotychczasowej współpracy była indywidualna wystawa BE(E) VISIBLE w praskiej NAU Gallery. Obie artystki pracują obecnie nad swoimi rozprawami doktorskimi na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

 
 

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia