Oprowadzanie po wystawach TIFF Open i Kino Utopia

W ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2019 // Światy galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na niedzielne oprowadzanie po wystawach.

W ramach 9. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2019 // Światy galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na niedzielne oprowadzanie po wystawach TIFF Open i Kino Utopia.

TIFF Open to coroczny, otwarty konkurs festiwalu dedykowany jest fotografom i twórcom wykorzystującym medium fotografii. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 270 osób i kolektywów, głównie z Polski, ale również z zagranicy. Jury (w składzie: Maciej Bączyk, Maciej Bujko, Anna Mituś oraz Krzysztof Pacholak) wybrało 3 laureatów, którzy wraz z kuratorskim wsparciem zostaną zaprezentują swoje zwycięskie projekty w przestrzeni galerii.

Kino Utopia. TIFF Festival 2019 // Światy to wystawa, na którą składają się filmy oraz fotografie w formie projekcji wideo. Dworzec Wrocław Główny, na którym przez ponad pół wieku istniało kino dworcowe, jest idealnym miejscem do refleksji na postrzeganiem czasu. Film i fotografia dają nam możliwość przemieszczania się w nim sposób nielinearny, pozwalają spoglądać na historię i wyobrażenia przyszłości w pełniejszy, bardziej dogłębny sposób.

Spotkanie poprowadzi Maciej Bujko - dyrektor programowy festiwalu.

Światy to tegoroczne hasło TIFF Festival, który uwagę poświęca przyglądaniu się naszej rzeczywistości poprzez pryzmat innych światów. Zaglądając w przyszłość, zmieniając perspektywę widzenia czy wyobrażając sobie utopię, mówi o zupełnie realnych problemach, punktach zapalnych czy marzeniach dzisiejszego świata.

Szczegóły wydarzenia:
bwa.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia