Portrety niezwykłych postaci – wystawa Agnieszki Semaniszyn-Konat

Wystawa przedstawia bohaterów z różnych bajek i opowieści. Są to istoty dobre i szlachetne, jak również szkaradne i okrutne.

6 czerwca organizatorzy zapraszają na wystawę ilustracji i malarstwa „Portrety niezwykłych postaci" i „Ogrody pamięci pierwotnej" – Agnieszki Semaniszyn-Konat.

Wystawa czynna od 6 czerwca do 17 lipca 2020 r. Codziennie od godz. 10.00 do 18.00

Organizatorzy postanowili nie organizować uroczystego otwarcia, ale zapraszają na uroczyste zamknięcie.  Finisaż wystawy odbędzie się 17 lipca, w sobotę o godz. 19.00.

Ze względu na COVID-19 należy stosować się do zasad bezpieczeństwa:

Przed wejściem do Galerii zdezynfekuj ręce

  • załóż maseczkę ochronną
  • zachowaj dystans 2 m
  • w galerii może przebywać jednocześnie 15 osób

Portret niezwykłych postaci

Wystawa przedstawia bohaterów z różnych bajek i opowieści. Są to istoty dobre i szlachetne, jak również szkaradne i okrutne.

Ogrody pamięci pierwotnej

Od Autorki: Moje malarstwo to próba uchwycenia tego, co wydawałoby się na zawsze stracone, to pokazanie obrazów z pamięci komórkowej – jeszcze z łona matki. To uchylenie rąbka tajemnicy, przedstawienie fragmentu świata widzianego wyłącznie oczami duszy. Z pewnością można je zaliczyć do malarstwa abstrakcyjnego i intuicyjnego.

Agnieszka Semaniszyn-Konat 

Urodzona we Wrocławiu, ilustratorka, malarka i wykładowca. Od 2015 roku mieszka w Sobótce. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2003 otrzymała nagrodę Ministra Kultury za wyróżniające osiągnięcia.

W 2005 roku, w pracowni komunikacji wizualnej pod opieką prof. Mieczysława Piroga ukończyła dyplom z książki dla dzieci.

Aneks malarski zrealizowała w pracowni prof. Marka Jakubka. Od 2007 roku współpracuje z wydawnictwami w Polsce, min. z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym oraz Wydawnictwem Skrzat z Krakowa. Ilustruje przede wszystkim do książek dla dzieci i młodzieży oraz do pod­ręczników szkolnych. Miała ponad 70 realizacji.

Od 2016 roku jest wykładowczynią Graphic design i technik projektowania na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS, na kierunku Grafika, we Wrocławiu.

Galeria

Powiązane wydarzenia