Potwory w trasie – Łukasz Drapała & Chevy, gościnnie Echa

Organizatorzy zapraszają na „Potwory w trasie” – cykl koncertów promujących najnowszą płytę zespołu Łukasz Drapała & Chevy.

Organizatorzy zapraszają na „Potwory w trasie” – cykl koncertów promujących najnowszą płytę zespołu Łukasz Drapała & Chevy. W koncercie we wrocławskim klubie Alive gościnny udział weźmie kwintet Echa, który zaprezentuje utwory z debiutanckiego album zatytułowanego… „Echa”.

Przygotujcie się na potężną dawkę emocji i zaskakujące muzyczne podróże. 22.11.2019 Klub Alive ul. Kolejowa 12 Wrocław Bilety dostępne online oraz w dniu koncertu w klubie!

Łukasz Drapała & Chevy

Płyta „Potwory” to rodzaj autoterapii, rozliczenia ze słabościami i próba ujarzmienia złych duchów drzemiących w każdym z nas. Każdy utwór jest opowieścią „żywcem” wyrwaną z życia, przedstawioną po męsku, ale z odpowiednią dozą wrażliwości, bez kalkulacji i szczerze do bólu. Album powstawał w trakcie tras koncertowych, festiwali i muzycznych podróży, a zespół kształtował się i rozwijał razem z nim. W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty współpracowaliśmy m.in. ze Zbigniewem Hołdysem, Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Janem Gałachem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpem, Borysem Sawaszkiewiczem czy Piotrem „Dzikim” Chancewiczem. Dzięki nim każdy utwór nabrał niepowtarzalnego charakteru, a cały materiał stał się bardzo zróżnicowany, zarówno brzmieniowo, jak i kompozycyjnie – od mocnych riffowych numerów, bezkompromisowych protest songów, po klimatyczne ballady. Chcieliśmy, abyście otrzymali piosenki „o czymś” i żeby było to coś, co dotyczy nas wszystkich. Czy uda nam się trafić do Waszej wyobraźni i serc, ocenicie sami na koncertach.

„Potwory w trasie”! Zespół Łukasz Drapała & Chevy powstał w 2017 roku w Szczecinie z inicjatywy wokalisty Łukasza Drapały i gitarzysty Tomka Jóźwiaka, którzy są również autorami wszystkich kompozycji. Pozostałymi członkami zespołu są perkusista Marcin Prążyński i basista Maciej Cierlecki. Od samego początku zespół intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Szkocja, Belgia, Czechy, Ukraina).

Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Pol'and'Rock Festival, Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Petardy Księdza Kaczkowskiego, Bies Czad Blues, Blues nad Bečvou, Szczecin Tattoo Convention, Festiwal Undergramy, Blues nad Bobrem). Utwory takie jak „Król”, „Homini”, „Contra”, „Nienawidzę”, „Farbowane lisy” gościły na największych rockowych listach przebojów w Polsce (m.in. Turbo Top, Aferzasta), przez wiele tygodni zajmując wysokie pozycje. Jednym z sukcesów grupy była nominacja numeru „Król” do przeboju roku 2017 Antyradia. Łukasz Drapała & Chevy w 2017 r. zostali wybrani Zespołem Roku w plebiscycie Fabryki Zespołów, jednego z największych portali muzycznych w Polsce.

Echa

To jedna z najgorętszych premier lata! W czerwcu 2019 r. ukazał się album zespołu ECHA, zatytułowany… „Echa", a opublikowany pod szyldem S.P. Records. Ich muzyka utrzymana jest w klimacie indie pop – dynamiczna, melodyjna, oparta na wyrazistym rytmie i brzmieniu gitar, oraz tekstach przepojonych wrażliwością. Echa oferują dojrzałe, eklektyczne brzmienie z wyrazistym wpływem alternatywy, ja w ich muzyce nie brakuje rockowych, mocniejszych akcentów.

Jedenaście kompozycji zespołu, to jedenaście podróży w oryginalny brzmieniowo świat, ilustrowany lirycznymi, ciekawymi tekstami. Słuchacze poznali Echa w kawałku „Polska na supeł" - kompozycji o trudnej, specyficznej miłości… Piosenka została świetnie przyjęta w m. in. Esce Rock, gościła także w zestawieniu listy przebojów radiowej Trójki.

Wydawnictwo promuje obecnie utwór „Czy masz dla mnie czas" - subtelny kawałek z poetyckim tekstem autorstwa Arka Tydy, hipnotyzującym wokalem Krzyśka Garbaciaka i akustyczną aranżacją. Muzycy zespołu Echa pierwszy raz spotkali się w 2010 roku, kiedy zaczęli grać ze sobą pod nazwą Bezsensu. 

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia