Zdjęcie wydarzenia Recital: Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty

Recital: Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty

Recital popularnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty.

Recital popularnego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty.

Premierowo spektakl pokazany został 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta.

Inspiracje-Interpretacje. Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi. Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas.

O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. „Pytać zawsze – dokąd, dokąd? Gdzie jest prawda, ziemi sól? Pytać zawsze – jak zagubić Smutek wszelki, płacz i ból? Chwytać myśli nagłe, jasne Szukać tam, gdzie światła biel. W twoich oczach dwa ogniki Już zwiastują, znaczą cel… Świecie nasz…” Marek Grechuta Zapraszam, Mariusz Kiljan Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji.

Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę. Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty. Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje. Minimalizmowi formy towarzyszyła różnorodność brzmień i barw. Na każdy kolejny utwór czekało się z zaciekawieniem i przyjmowało z zadziwieniem i z odkrywczym dreszczem.

Szczegóły wydarzenia:
teatrpolski.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia