Wydarzenie odwołane. SanLuisTango i Magdalena Lechowska

SanLuisTan - Argentyński zespół taneczny wraz z wokalistką Magdaleną Lechowską, Polką o latynoskiej duszy.

Wydarzenie odwołane. 

 SanLuisTango - to Argentyński zespół taneczny nominowany w 2016 r. do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja". Sanluistango to formacja utworzona w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie! Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese.

Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występują w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy! Na scenie występuje dwunastu artystów, których wspólna misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata.

Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród: 

W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna. - W 2011 roku zespół otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna - W 2012 roku, pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna - W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii „Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño Nasza tradycja".

Do swoich tras koncertowych po Polsce zapraszają wokalistkę Magdalenę Lechowską, Polkę o latynoskiej duszy. Magdalena to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna Polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności! Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie! Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy. Na swoim koncie ma dwie płyty:

RAICES (2015) oraz TANGO POLACO (2018).

Jej tłumaczenia polskich tang wykonywane są przez wokalistów zespołu SanLuis Tango! Występujący: Luciano Torres Duvall - bandoneon José Duvall - gitara Lina Carvajal - Flet poprzeczny Juan Dedyn - gitara basowa Javier Duvall - śpiew Magdalena Lechowska -śpiew Milonga z muzyką na żywo potrwa do godziny 21.00 Od 21.00 do 00.00 grał będzie Dj Tomasz Rutkowski! Bilet w cenie 40zł, do zakupienia w kasie przy wejściu

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia