Ściana dla ilustratora - Jacek Szleszyński

Jacek Szleszyński od małego interesował się przyrodą, fantastyką i rysowaniem. Ściana dla ilustratora to projekt promujący polskich ilustratorów.

Jacek Szleszyński

od małego interesował się przyrodą, fantastyką i rysowaniem. Przez rok studiował biologię na Uniwersytecie Wrocławskim po czym przeniósł się na Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Już w trakcie studiów zajmował się ilustracją książkową, grafiką użytkową i prasową, uprawiał też malarstwo olejne i akrylowe. Od 1993 roku zajmował się animacją komputerową tworząc autorskie filmy animowane oraz animacje komercyjne. Kilka filmów otrzymało nagrody na międzynarodowych i krajowych festiwalach. Od roku 2002 zaczął interesować się aplikacjami interaktywnymi i programowaniem. Jest autorem wielu gier i aplikacji. Kilka z nich zostało nagrodzonych w kraju i za granicą. Obecnie tworzy grafikę cyfrową na bazie rysunków ołówkiem i tradycyjne malarstwo sztalugowe w technice akrylowej.

Ściana dla ilustratora

to projekt uruchomiony w roku 2019 promujący polskich ilustratorów i rysowników.

Oddajemy artystom przestrzeń do ekspozycji w holu na pierwszym piętrze CK Zamek  pokazując znakomite prace szerszej publiczności. Wystawy w holu cechuje duża przystępność, mijane jakby mimochodem często przykuwają uwagę osób, które nie odwiedzają galerii sztuki na co dzień.  Często też dla przypadkowego odbiorcy stają się źródłem inspiracji lub spontanicznego zakupu pracy.

Realizując ten projekt mamy nadzieję, że dobra, polska ilustracja nie tylko Was zachwyci ale i zagości na dobre na ścianach Waszych domów! 

Szczegóły wydarzenia:
zamek.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia