Zdjęcie wydarzenia Sitartronic Duo z Katarzyną Szetelą-Pękosz. Koncert w CK Agora

Sitartronic Duo z Katarzyną Szetelą-Pękosz. Koncert w CK Agora

Sitartronic Duo to projekt Tomasza Orszulaka – wrocławskiego muzyka, kompozytora oraz producenta.

Sitartronic Duo to projekt Tomasza Orszulaka – wrocławskiego muzyka, kompozytora oraz producenta. Wykorzystuje w nim tradycyjny indyjski instrument sitar, wykonując na nim zarówno  klasyczną muzykę indyjską jak i kompozycje autorskie. Występuje w duecie z grającym na handpanach oraz bębnach obręczowych, perkusistą Michałem Pękoszem.

Gościnnie wystąpi wokalistka Kasia Szetela-Pękosz – wokalistka i skrzypaczka. W czasie koncertu wysłuchamy klasycznej muzyki indyjskiej, kompozycji autorskich inspirowanych muzyką różnych kultur oraz polskich pieśni tradycyjnych w pięknych autorskich aranżacjach, które zaśpiewa Kasia Szetela-Pękosz. Sitartronic Duo uprawiany przez siebie gatunek określają jako  Future Etno – etniczne inspiracje, przestrzenna elektronika, world music w połączeniu z  jazzem oraz ambientem. Koncert będzie również okazją do zapoznania się z nietypowymi instrumentami, takimi jak m.in. handpan czy sitar.

  • Kasia Szetela-Pękosz – śpiew
  • Tomasz Orszulak – sitar, gitara elektryczna
  • Michał Pękosz – handpany, bębny obręczowe, perkusjonalia

Tomasz Orszulak – wrocławski instrumentalista specjalizujący się w instrumentach strunowych. Od lat aktywny na wrocławskiej scenie muzycznej,  twórca solowego projektu Sitartronic, znany m.in. ze współpracy z grupami Małe Instrumenty, Pieśni Piękne, Kormorany. Występował z wieloma twórcami z Polski i zagranicy, m.in. Emam & Friends, Gendos, Ruso Sala, Eklektik Orkiestra, z którymi zagrał ponad 400 koncertów. Nagrywa również muzykę do filmów, słuchowisk i spektakli teatralnych.

Michał Pękosz – pochodzący z Rzeszowa perkusista, ukończył klasę perkusji w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jego pasją są bębny obręczowe, których uczy się u Murata Coskuna i Yshaia Aftermana oraz handpany. Obecnie współpracuje  m.in. z Nikolą Kołodziejczykiem i Natalią Kukulską.

Kasia Szetela-Pękosz – wokalistka, skrzypaczka, altowiolistka, pedagożka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje jako instruktorka śpiewu. Współtworzy zespół Kosy, z którym w 2021 roku reprezentowała Polskę na targach muzycznych Womex w Portugalii.

Brała udział w takich projektach muzycznych jak Milczące Lasy oraz Młyn Jazz Festival. W ubiegłym roku wystąpiła w duecie z perkusistą Michałem Pękoszem na międzynarodowym festiwalu bębnów obręczowych Tamburi Mundi we Freiburgu (Niemcy).

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia