Spacer: Wokół wrocławskiego Rynku

Z kawą przez Wrocław Majowo-czerwcowy cykl wycieczek realizowany przez DiscoverWroclaw.eu we współpracy z kawiarnią A.Blikle.

Z kawą przez Wrocław Majowo-czerwcowy cykl wycieczek realizowany przez DiscoverWroclaw.eu we współpracy z kawiarnią A.Blikle. Organizatorzy zapraszają na niedzielne wycieczki tematyczne po Wrocławiu z kubkiem przepysznej kawy w ręku. Wycieczkę przeprowadzą przewodnicy miejscy: Piotr Łącki i Damian Suseł.

Rynek to serce Wrocławia - niekwestionowanie najbardziej popularne miejsce dla turystów i mieszkańców. W średniowieczu był jednym z największych rynków w całej Europie! Wtedy przede wszystkim działał jako centrum handlu i ośrodek władzy dla średniowiecznego miasta, czego najpiękniejszym przykładem jest budynek Starego Ratusza. Warto przyjrzeć się detalom tej żywej przestrzeni, kryjących niesamowite historie i anegdoty. Opowieści spokojnie wystarczy nam na cały dwugodzinny spacer.

Uczestnicy przyjrzą się najciekawszym kamienicom. Skąd wzięła się nazwa Jaś i Małgosia? Gdzie we Wrocławiu znajdują się sukiennice? Która kamienica jest najwyższa? Kto i dlaczego planował budowę wieżowców kilkukrotnie wyższych niż budynek Ratusza? Który budynek nazywano Świątynią Handlu i gdzie uruchomiono pierwsze ruchome schody po wojnie?

Co Fredro robi we Wrocławiu i jakie były losy przedwojennych pomników? Jakie pamiątki zostały po lokalnych politykach - tych współczesnych i tych historycznych - nadal zdobiące wrocławski Rynek? 

Koszt: 20 zł (w cenie kawa na wynos lub na miejscu po wycieczce)

Czas: 13:40 - zakup biletów i odbiór kawy; 14:00 - start wycieczki Rezerwacja drogą mailową: .

Szczegóły wydarzenia:
facebook.com

Galeria

Powiązane wydarzenia