Zdjęcie wydarzenia Bezpłatne spacery po Wrocławiu z Wroclavią

Bezpłatne spacery po Wrocławiu z Wroclavią

Uczestnicy Spacerów z Wroclavią mogą odetchnąć z ulgą. Również w sierpniu centrum handlowe zaprasza na zwiedzanie wrocławskich osiedli wraz z przewodnikami.

Uczestnicy Spacerów z Wroclavią mogą odetchnąć z ulgą. Również w sierpniu centrum handlowe zaprasza na zwiedzanie wrocławskich osiedli wraz z przewodnikami. Dwugodzinne spacery ruszą 20 i 27 sierpnia o 11:00. Są darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych.

Po pozytywnie odebranych spacerach w lipcu Wroclavia zdecydowała się przedłużyć wycieczki po wrocławskich osiedlach. Pierwsza trasa jest nowością, tematyka drugiej została wybrana w głosowaniu prowadzonym na profilu centrum w mediach społecznościowych.

Jakie osiedla zwiedzimy w sierpniu?

20 sierpnia będzie można poznać Przedmieście Świdnickie, na którego terenie znajdują się m.in. Narodowe Forum Muzyki, Park Staromiejski, Teatr Lalek czy słynny Mezonetowiec. Tę część Wrocławia znają dobrze wszyscy spacerowicze przechadzający się wzdłuż miejskiej fosy.

Uczestnicy dowiedzą się też m.in. jaką nazwę nosi kolor cegły, z której wybudowana została obecna siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie szukać pierwszej „tysiąclatki” i czym wyróżnia się Mezonetowiec pośród innych bloków?

27 sierpnia zaplanowany jest spacer pt. „Makabryczny Wrocław”. Była to najpopularniejsza ze wszystkich dotychczasowych wycieczek zorganizowanych przez Wroclavię. Ci, którzy nie mogli wcześniej wziąć w niej udziału, będą mieli ku temu okazję. Skupia się ona na kryminalnych i mrożących krew w żyłach historiach ze stolicy Dolnego Śląska. Trasa rekomendowana jest dla osób powyżej 16. roku życia.

Uczestnicy poznają sprawę wampira z Wrocławia, tragicznych piastonaliów przy Wzgórzu Partyzantów, przerażającej fosy i kilka historii związanych z Dworcem PKP.

Duże zainteresowanie

Spacery organizowane przez Wroclavię to okazja do poznania miasta z innej strony – trasy zwiedzania obejmują kilka słynnych, turystycznych miejsc, ale w dużej mierze koncentrują się na miejscach nieodkrytych, pełnych ciekawych historii.

Najważniejsze informacje dotyczące spacerów:

  • sobota, 20 sierpnia, start godz.: 11.00

Nowa trasa: Przemieście Świdnickie.

Start: CH Wroclavia – teren zewnętrzny przy Dębie| Meta: Plac Jana Pawła II.

  • sobota, 27 sierpnia, start godz.: 11.00

Makabryczny Wrocław.

Start: Rynek - pomnik Aleksandra Fredry | Meta: CH Wroclavia

Przewidywany czas trwania jednej wycieczki to około 2 godziny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Ze względu na kwestie organizacyjne warto na miejscu pojawić się 15 minut przed planowanym czasem rozpoczęcia spaceru.

Galeria

Powiązane wydarzenia