Wydarzenie odwołane. Spektakl: „O co biega?“

„O co biega?“ - to jedna z najzabawniejszych, światowych fars autorstwa Philipa Kinga.

Wydarzenie odwołane. 

„O co biega?“ - to jedna z najzabawniejszych, światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza.

Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców.

Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym.

Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończącą się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim.

W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu! Kto jest kim?

O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Na scenie zobaczymy: Macieja Damięckiego, Olgę Bończyk, Annę Czartoryską - Niemczycką, Michała Rolnickiego, Marka Kaliszuka, Delfinę Wilkońską, Tomasza Gęsikowskiego, Piotra Miazgę, Wojciecha Majchrzaka.

Szczegóły wydarzenia:
agencjamuza.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia