Śpiewasz? Zgłoś się! Grechuta Inspiracje-Interpretacje

Światowid zaprasza młodych wokalistów do udziału w II Festiwalu Inspiracje-Interpretacje i wzięcia udziału w konkursie na interpretację piosenek Marka Grechuty.

Marek Grechuta - poeta i pieśniarz, który „Sercem” oczarował serca publiczności, przez wczesne lata swojej kariery szedł „pod prąd” panującym trendom, dając prymat liryce nad big – bitem i rockiem. Mówił, że poezja i muzyka są w jego przypadku nierozerwalnie splecione. „Jeśli postawiłbym coś na pierwszym planie, to jednak poezję.”

Światowid zaprasza młodych wokalistów do zmierzenia się z repertuarem tego znakomitego Artysty i wzięcia udziału w konkursie (pula nagród 7 tys. zł!). Formuła festiwalu otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji nie narzuca uczestnikom żadnych ram tworzonych przez nich interpretacji - poza tematem!

Na program festiwalu złożą się nie tylko warsztaty twórcze (dla uczestników), konkurs i koncerty, ale też imprezy towarzyszące, jak „Herbatka w oparach nostalgii” z Przyjaciółmi Artysty. W oparach humoru i lekkiej melancholii posłuchamy opowieści z życia Marka Grechuty w wykonaniu Haliny Jarczyk i Jana Kantego Pawluśkiewicza, które usłyszeć dane było jedynie nielicznym!

Atmosferę festiwalu, którą swoim obrazowym komentarzem udokumentuje znakomity ilustrator Tomasz Broda, współtworzyć będą także jurorzy - koneserzy i znawcy piosenki literackiej: Teresa Drozda (dziennikarka radiowa PR3), Jan Kanty Pawluśkiewicz (kompozytor, twórca wielu przebojów Marka Grechuty)  oraz Mariusz Kiljan. Ten znakomity aktor wystąpi też gościnnie w koncercie laureatów, prezentując autorski, stworzony specjalnie na okazję festiwalu Inspiracje-Interpretacje, program Tribute to Marek Grechuta.

Informacje organizacyjne:

GRECHUTA| Inspiracje-Interpretacje | 12-15 grudnia 2019 

uczestnicy: soliści z całej Polski; w swoim dorobku nie posiadający oficjalnych publikacji wydawnictw muzycznych oraz podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych, znajdujący się w przedziale wiekowym 18-35 lat.

zgłoszenia do 20 listopada: online przez wypełnienie formularza  -> TUTAJ ; o wynikach kwalifikacji wszyscy zgłoszeni wykonawcy zostaną powiadomieni do 25 listopada 2019 r. 

program:

Grechuta | Inspiracje-Interpretacje

12-13.12.19 | warsztaty dla uczestników | ODT Światowid

14.12.19| 16:00 – wstęp wolny | ODT Światowid

– Herbatka w oparach nostalgii - prolog konkursu, spotkanie poświęcone Markowi Grechucie – z udziałem Haliny Jarczyk, Jana Kantego Pawluśkiewicza; prowadzenie Teresa Drozda

– przesłuchania konkursowe

15.12.19 | 17:00 – wstęp 50 zł | sala koncertowa Radia Wrocław
– koncert galowy

wręczenie nagród, prezentacje laureatów
gościnnie Mariusz Kiljan z zespołem |Tribute to Marek Grechuta 

biuro festiwalu; tel. 71 348 30 10; inf.  www.inspiracjeinterpretacje.pl; koordynator:

Tak było! -> Zaucha | Inspiracje-Interpretacje 2018 -> reportaż, wywiady, uczestnicy, goście, zdjęcia - do obejrzenia TUTAJ

 

Szczegóły wydarzenia:
inspiracjeinterpretacje.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia