Zdjęcie wydarzenia Sportowy świat dawnego Lwowa: ludzie i miejsca

Sportowy świat dawnego Lwowa: ludzie i miejsca

Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. „Sportowy świat dawnego Lwowa: ludzie i miejsca”

Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. „Sportowy świat dawnego Lwowa: ludzie i miejsca”. Udostępnienie 4 maja (środa) 2022 roku o godz. 10.00 Wernisaż 26 maja (czwartek) 2022 roku o godz. 16.00.

W części muzycznej wernisażu: Wojciech Habela – śpiew Wystawa przedstawia wybitne postacie świata sportu, których losy są związane z dawnym Lwowem. Bogactwo i różnorodność przedwojennego życia sportowego we Lwowie zdumiewa, zaskakuje.

Dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem jest piłka nożna – Pogoń Lwów, Czarni Lwów... Tymczasem obok futbolu rozwijały się tutaj lekkoatletyka, szermierka, saneczkarstwo, gimnastyka, szybownictwo, hokej, tenis i kilka innych dyscyplin. Na wystawie będzie można przyjrzeć się nie tylko największym gwiazdom stadionów, ale osobom najbardziej zasłużonym dla rozwoju sportu we Lwowie na przełomie XIX i XX w. Szczyt kariery wielu sportowców urodzonych nad Pełtwią przypadł już w okresie powojennym, przez co często zapomina się bądź nie pamięta o ich lwowskich korzeniach.

Autorzy wystawy chcą tę pamięć przywrócić. Zaprezentowano również obiekty sportowe dawnego Lwowa, które były nieodłącznie związane z naszymi gwiazdami. To tutaj, na boiskach i salach gimnastycznych Lwowa, odkrywały one swoje talenty rozpoczynały przygodę ze sportem.

Szczegóły wydarzenia:
klubmil.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia