Światłem malowane – Warsztaty z cyjanotypii

Muzeum Pana Tadeusza odkryje przed dziećmi magię i twórcze możliwości uzyskiwania obrazu fotograficznego.

Muzeum Pana Tadeusza odkryje przed dziećmi magię i twórcze możliwości uzyskiwania obrazu fotograficznego. W czasie spotkania uczestnicy odwołają się do źródeł, by poznać jedną z najstarszych technik fotograficznych. Cyjanotypia to stosunkowo prosta metoda wykonywania odbitek. Rejestracja obrazu zachodzi bez użycia kamery.

Obraz powstaje poprzez stykowe naświetlenie przedmiotów na materiale światłoczułym. W ramach zajęć dzieci własnoręcznie wyczarują niezwykłe fotogramy w głębokich odcieniach błękitu pruskiego. W czasie warsztatów dzieci zobaczą również ekspozycję poświęcona rękopisowi Pana Tadeusza.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. * Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc. 

„Open Art. Udogodnienia"

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych. Wszystkie prace powstałe w ramach projektu „Open Art. Udogodnienia" pozostają w posiadaniu Fundacji OPEN MIND. Prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły wydarzenia:
krzywykomin.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia