Szczepin bez maski – gra miejska

Pełna wyzwań gra miejska na Szczepinie, dzięki której bliżej poznać będzie można architekturę i historię tego osiedla.

 Podobno typowa twarz osiedla to szare, pozbawione detalu czy wyrazu bezimienne bloki… Dołączcie do gry i wybierzcie się w podróż zrywającą z tym niesprawiedliwym i niepełnym obrazem tej części Wrocławia!

Zabudowa i układ osiedla to dzieło Marii i Witolda Molickich – dzięki grze przyjrzymy się bliżej efektom ich prac: luksferom, zdwojonym punktowcom, otoczakom, mozaikom i wyjątkowej przestrzeni. Z mapą w rękach i zawartymi w niej wskazówkami będziemy przemierzać ulice Szczepina w poszukiwaniu kodów QR kierujących do filmów zamieszczonych w internecie. W ten sposób, do Waszych spacerów, dołączą autorzy inicjatywy: szczepinianka Joanna Klima i historyk architektury Krzysztof Ziental, którzy opowiedzą o osiedlu nie tylko jako o przestrzeni do życia, ale też o ukrytych tu detalach i historiach budynków, które je tworzą.

Jak grać?

Mapę pobierzecie na starcie gry, w siedzibie Stowarzyszenia Serce Szczepina przy ulicy Czarnieckiego, po wcześniejszym umówieniu się wiadomością na FB na profilu Serce Szczepina lub na
 
Do zabawy dołączyć możecie przez cały okres ferii, od 4 stycznia do 25 stycznia Nie zapomnijcie wpisać się do Ksiąg Pamiątkowych – na początku i na końcu gry. To będzie znakomity sposób, aby pomimo, że o s o b n o, poczuć, że razem z innymi uczestniczycie w grze i odkrywaniu modernistycznego Szczepina.

Partnerem projektu jest Serce Szczepina.

„Szczepin bez maski” realizowany jest w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty.

Galeria

Powiązane wydarzenia