Teatr Capitol „O co biega?”

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga.

„O co biega?“ to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza.

Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Spokojne angielskie miasteczko. Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców.

Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym.

Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość – kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń. Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim.

W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora – oto uczestnicy tego galimatiasu! Kto jest kim?

O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej. 

Szczegóły wydarzenia:
agencjamuza.pl

 • director Marcin Sławiński
 • actors Penelopa : Anna Czartoryska – Niemczycka / Aleksandra Domańska
  Wielebny Humphrey : Maciej Damięcki / Piotr Zelt Panna Skillon : Olga Bończyk / Viola Arlak
  Lionel Topp : Dariusz Wieteska / Marek Kaliszuk
  Ida : Katarzyna Ptasińska / Delfina Wilkońska
  Clive : Stefan Pawłowski / Michał Rolnicki
  Niemiec : Wojciech Majchrzak / Piotr Zelt
  Biskup Laxu : Tomasz Gęsikowski / Marcin Troński
  Sierżant Towers : Piotr Miazga / Rafał Szałajko.

Galeria

Powiązane wydarzenia