Zdjęcie

Teatr na ekranie w TPL – Tadeusz Różewicz, Rajski ogródek [pokaz online]

Internetowy pokaz telewizyjnej wersji przedstawienia dyplomowego studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie "Rajski ogródek"

Od 14 do 16 maja 2021 w cyklu "Teatr na ekranie" Teatr Polski zaprasza na internetowy pokaz telewizyjnej wersji przedstawienia dyplomowego studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie "Rajski ogródek" w reżyserii Pawła Miśkiewicza według utworów Tadeusza Różewicza.

„…Dawno już nie widziałem podobnie doskonałego przedstawienia w naszym teatrze. Wśród młodych i tak wielce obiecujących reżyserów Paweł Miśkiewicz porzucił modne dziś przekomarzanie się z autorem i publicznością; z całą odpowiedzialnością wobec tradycji polskiego teatru realizuje Teatr Naszych Czasów, wierząc słusznie, że pomimo tak wielkich zmian politycznych, jakich dokonał nasz kraj, my Polacy pozostaliśmy tacy sami. Dlatego Różewicz mówi nam o naszym świecie sto razy więcej niż najmodniejsi niemieccy i angielscy autorzy”. [Andrzej Wajda, „Didaskalia” 2001 nr 41]

Pokaz online dostępny od 14 maja 2021 (piątek), godz. 19:00, do 16 maja 2021 (niedziela), godz. 24:00.

Przedstawienie będzie można obejrzeć za darmo na naszym kanale YouTube: bityl.pl

** Na historię Teatru Polskiego we Wrocławiu składa się praca wybitnych aktorów, reżyserów, scenografów i innych niezwykłych artystów. Teatr jest sztuką ulotną. Jeśli po przedstawieniu zostają fotografie, zapis wideo, trailery lub spoty reklamowe, to te niedoskonałe lub fragmentaryczne „dokumenty sztuki” mówią nieco o spektaklach, ale mówią niestety niewiele. Dlatego co miesiąc chcemy pokazywać spektakle Teatru Polskiego zarejestrowane przez Teatr Telewizji. Zobaczymy realizacje i kreacje wybitnych wrocławskich twórców. Spotkamy się z twórczością wybitnych artystów tworzących historię teatru we Wrocławiu i w Polsce. Zaprosimy też wyjątkowych gości związanych z przedstawieniami, którzy wezmą udział w kolejnych spotkaniach.

Szczegóły wydarzenia:
teatrpolski.wroc.pl

  • tags #zostanwdomu
    online

Galeria

Powiązane wydarzenia