TEATR NA LEŻAKACH - Latarnik

„Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza.

Teatr Pijana Sypialnia zagości w sercu Wrocławia.  W ramach cyklu TEATR NA LEŻAKACH® aktorzy zaprezentują dwa autorskie widowiska. Oba odbędą się w plenerze, na Wyspie Słodowej w sierpniowe niedziele, 18 i 25 sierpnia.

Sztuka podawana jest tutaj w przystępnej formie, widzowie przybywają sami bądź w grupie, ze znajomymi albo całymi rodzinami, zajmują miejsca na ogólnodostępnych leżakach i korzystają z piknikowej, gastronomicznej oprawy wydarzenia. Artyści są na wyciągnięcie ręki, często nawiązują kontakt z publicznością, zachęcają do interakcji i udziału w konkursach.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć nieodpłatnie dwa spektakle: „Latarnik” – 18 sierpnia, godz. 16:30 oraz „Klapsy”- 25 sierpnia, godz. 16:30.

Przedstawienia z udziałem kilkunastu śpiewających i tańczących aktorów oraz zespołu muzycznego zyskały sympatię widzów w całej Polsce. 

 „Latarnik”

to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje... kot faraona. 

Twórcy spektaklu zadają pytanie – czy sienkiewiczowscy bohaterowie są jeszcze na tyle atrakcyjnymi postaciami, żeby nadal mogły one kształtować naszą świadomość?  Uzupełnieniem spektaklu są pieśni Mieczysława Karłowicza i Stanisława Moniuszki, wykonywane na żywo.

  • SCENARIUSZ Sławomir Narloch
  • OPRACOWANIE MUZYCZNE / PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Daniel Zieliński
  • REŻYSER: Stanisław Dembski
  • CZAS TRWANIA: 65 MINUT

Galeria

Powiązane wydarzenia