TIFF 365 – warsztaty z planowania kariery fotograficznej i wykład

TIFF Center to nie tylko miejsce, to także warsztaty fotograficzne, pokazy filmowe, projekty integracyjne.

TIFF Center to nie tylko miejsce, to także warsztaty fotograficzne, pokazy filmowe, projekty integracyjne poprzez sztukę, działania networkingowe, wyjazdowe akademie odbywające się na wsiach i w małych miejscowościach czy wreszcie festiwal fotografii.

W 2020 roku wraca cykl wydarzeń edukacyjno-artystycznych służących promocji fotografii i mediów z nią związanych. 

6 czerwca odbędą się pierwsze dwa spotkania w TIFF Center – warsztaty „Co dalej, czyli o planowaniu kariery z fotografią", które poprowadzi Katarzyna Sagatowska oraz wykład Adama Mazura "Sztuka współczesna jako fotografia".

Warsztaty, 6 czerwca, godz.12.00-16.00 (TIFF Center, ul. Ruska 46a/9)
Poświęcone zostaną możliwym drogom rozwoju kariery związanej z fotografią, zagadnieniom związanym z przygotowaniem się i profesjonalnym funkcjonowaniem na rynku sztuki. Wydarzenie dedykowane jest szczególnie początkującym fotografom, którzy zastanawiają się, jak zaistnieć na rynku sztuki, ale również bardziej doświadczonym osobom, które chcą nadać swojej karierze tempa i poszukują nowych dróg rozwoju. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona do 10 osób (warsztaty odbywają się w formie tradycyjnej – liczba uczestników mogących przebywać jednocześnie w przestrzeni TIFF Center jest dyktowana przepisami sanitarno-epidemiologicznymi). Zapisy pod adresem: do 30 maja 2020. W tytule maila prosimy wpisać “Warsztaty z Katarzyną Sagatowską”. 

WYKŁAD, 6 czerwca, godz. 18.00 (transmisja online na kanale Facebookowym TIFF Center)
Dziś, jak w wieku XIX, trudno być fotografem artystą. Kompleksy fotografów pragnących być artystami są tak stare jak nieudana kariera malarska Daguerra, równie fatalne co rysunki Cartier-Bressona, czy malarstwo Man Raya. Ciekawsze poznawczo wydaje się odwrócenie sytuacji i przyjrzenie działaniom artystów, którzy za wszelką cenę pragną być fotografami.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak wziąć w nim może udział jedynie 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy pod adresem ). Wykład będzie można obejrzeć również online na profilu Facebookowym TIFF Center. 

Organizator: TIFF Center
współfinansowane przez: Gmina Wrocław, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
partner: Galeria Jednostka.

Szczegóły wydarzenia:
tiffcenter.com

Galeria

Powiązane wydarzenia