TIFF Festival 2019

Festiwal powstał we Wrocławiu i od samego początku dedykowany jest fotografii.

Festiwal powstał we Wrocławiu i od samego początku dedykowany jest fotografii. Powołany po to, by animować i nakręcać życie fotograficzne w mieście i regionie, z roku na rok nabiera siły. TIFF nie oddziałuje tylko na swoje rodzinne miasto, ale wpływa także na całą Polskę, starając się jednocześnie zwiększyć zasięg wydarzenia do rangi międzynarodowej.

Organizatorzy piszą: „Nieustannie towarzyszy nam idea zgłębiania i przeżywania fotografii na nowo. Postrzegamy ją  bowiem jako medium istniejące w różnorodnych kontekstach i biorące na siebie rozmaite funkcje – od działań amatorskich, przez symboliczne przekazy, aż do konceptualnych zapisów. Chcemy widzieć fotografię nierozerwalnie związaną z całym światem sztuki i przeciwstawiamy się w zamykaniu jej w obrębie sztywnych granic medium. Dlatego też co roku nasz zespół opracowuje zupełnie nową formułę tematyczną”.

„Światy” to tegoroczne hasło TIFF Festival. Uwagę organizatorzy poświęcą przyglądaniu się naszej rzeczywistości poprzez pryzmat innych światów. Zaglądając w przyszłość, zmieniając perspektywę widzenia czy wyobrażając sobie utopię, będą mówić o zupełnie realnych problemach, punktach zapalnych czy marzeniach dzisiejszego świata.

TIFF Festival 2019 to 5-dniowy festiwal i trwające miesiąc wystawy, na który złożą się 3 kuratorskie wystawy Programu Głównego, 3 wystawy konkursowej sekcji TIFF Open oraz 1 wystawa wyróżnień TIFF Open. Program uzupełnią spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia. Więcej informacji o programie wkrótce.

Wydarzenia otwarcia TIFF Festival odbędą się od 4 do 8 września 2019. Wystawy dostępne będą do 30 września w czterech lokalizacjach: galerii BWA Wrocław Główny, galerii Studio BWA, OP ENHEIM oraz Galerii Entropia.

Program TIFF Festivalu.

Szczegóły wydarzenia:
tiff.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia