Zdjęcie wydarzenia W październiku moc słoików! – warsztaty robienia przetworów

W październiku moc słoików! – warsztaty robienia przetworów

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze spotkania towarzyskie zazwyczaj kończą się w kuchni. Dlaczego zatem nie zorganizować spotkania w kuchni właśnie?

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze spotkania towarzyskie zazwyczaj kończą się w kuchni. Dlaczego zatem nie zorganizować spotkania w kuchni właśnie? Ideą projektu „W październiku moc słoików” jest przygotowanie jesienno-zimowych przysmaków w gronie Mieszkańców Brochowa.

Celem naszych spotkań jest wymiana przepisami, możliwość spróbowania tego co nieznane i wspólne przygotowanie frykasów, którymi podzielimy się z Seniorami z Dziennego Domu Pomocy oraz Mieszkańcami Bloku Socjalnego przy ul. Koreańskiej 1.

Cykl obejmuje 4 spotkania warsztatowe i Wielki Finał, który będzie stanowił degustację przygotowanych wcześniej smakołyków, będzie to też fantastyczna okazja do pogawędek spędzenia czasu w miłym gronie. Uczestnikami projektu może być absolutnie każdy – zarówno ten, kto w kuchni radzi sobie doskonale (wiedza i doświadczenie będą nieocenione) i ten, kto w kuchni głównie jada lub zmywa.

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich, gdyż każdy wniesie do warsztatów coś wartościowego – pomysł na przepis, sposób przygotowania, krojenie, mieszanie, gotowanie, zmywanie, opisywanie i dekorowanie słoików – pracy będzie dużo i wystarczy jej dla wszystkich – i Seniorów i Dzieci. Spotykamy się w każdą sobotę listopada w godzinach 14.30-17.00 w Brochowskim Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Koreańskiej 1a.

Zapisy możliwe są za pośrednictwem formularza dostępnego pod linkiem. Zapewniamy półprodukty oraz słoiki ale jeśli ktoś może się nimi podzielić – będziemy ogromnie wdzięczni. Uwaga! Każdy warsztat ma swój temat przewodni ale to Mieszkańcy zgłaszają przepisy, które będziemy wspólnie realizować.

Propozycje na przepis można wpisywać w komentarzu pod wydarzeniem na FB oraz w formularzu zgłoszeniowym do końca czwartku przed warsztatami.

Galeria

Powiązane wydarzenia