Wakacyjne warsztaty dla grup zorganizowanych

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 6–13 lat do udziału w wakacyjnych warsztatach dla grup zorganizowanych.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 6–13 lat do udziału w wakacyjnych warsztatach dla grup zorganizowanych.

  • Warsztaty odbywają się w dniach: 10, 17, 18, 24, 25, 31 lipca oraz 1, 7, 8, 14, 15, 21 sierpnia w godzinach 13.00–14.30.
  • Warsztaty należy zamawiać z minimum trzydniowym wyprzedzeniem, wysyłając maila na adres:
  • Maksymalna liczba uczestników to 15 osób. Większe grupy do indywidualnego rozpatrzenia.
  • Zajęcia mogą być prowadzone dla dwóch grup równolegle.
  • Prowadzący: Sylwia Owczarek, Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy.
  • Opisy warsztatów i cennik poniżej.

SZKOLNE NIEUŻYTKI

Czy pisanie to rysowanie? Co można stworzyć z zapisanych i porysowanych kartek? Uczestnicy poszukają inspiracji, zwiedzając wystawę Borderline. Triennale Rysunku 2019. Szczególnie przyglądną się pracom Bartka Kiełbowicza. Wykorzystany przez niego motyw zeszytu będzie punktem wyjścia do działań rysunkowych. Szkolne notatki, popisane marginesy i okładki notatników, wszystko to, co było i jest zapisem różnych spostrzeżeń, skojarzeń i wyobrażeń zostanie użyte do stworzenia autorskich obiektów rysunkowych. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia na warsztat własnych zeszytów, zarówno tych ulubionych, jak i znienawidzonych.

CZYM RYSOWAĆ? PODRĘCZNIK RYSOWNIKA

Inspiracji do działań artystycznych dostarczą dzieciom prace prezentowane na wystawie Borderline. Triennale Rysunku 2019. Wspólnie spróbują odgadnąć, jakimi narzędziami artyści wykonali swoje prace. Podczas warsztatu praktycznego zbadają możliwości różnych przyrządów. Przygotują podręcznik początkującego rysownika, zastanowią się jak powinna przebiegać nauka rysowania. Poznają bliżej sylwetki artystów, których prace oglądali na wystawie. Do jakich wniosków zaprowadzą uczestników refleksje, które nasuną się podczas zwiedzania wystawy oraz w trakcie warsztatu? MWW zaprasza do wspólnego odkrywania rysunkowych umiejętności!

CZY RYSUNEK MOŻE BYĆ TRÓJWYMIAROWY?

Inspiracji do działań artystycznych dostarczą uczestnikom prace prezentowane na wystawie Borderline. Triennale Rysunku 2019. Dzieci przyjrzą się między innymi pracy Fabiena Lédé, by znaleźć własny sposób na zaprezentowanie osobistej wizji przyszłości. W tym celu stworzą i zaaranżują przestrzeń. Jakie będzie ich wyobrażenie? Pesymistyczne, a może wręcz przeciwnie? Gdzie znajdują się granice rysunku? Czy rysunek może być trójwymiarowy? Na te i inne pytania odpowiedzą sobie podczas warsztatu.

RYSUNEK POD CHMURKĄ

Spojrzenie w niebo, na chmury często pozwala na uwolnienie swojej wyobraźni. Tym razem rysunkowe inspiracje dzieci zaczerpną nie tylko z widoku nieba, ale również z prac prezentowanych na wystawie Borderline. Triennale Rysunku 2019. Przyjrzą się pracy Kornela Janczego. Połączenie rysunkowej kreski z obserwowanym w jego pracach widokiem z lotu ptaka zachęci dzieci do podjęcia działań artystycznych, a fotografie nieba będą punktem wyjścia do stworzenia wspólnego dzieła.

CENNIK

  • Szkolne nieużytki: 300 zł / grupa 15 osób
  • Czym rysować? Podręcznik rysownika: 225 zł / grupa 15 osób
  • Rysunek w przestrzeni: 300 zł / grupa 15 osób
  • Rysunek pod chmurką: 225 zł / grupa 15 osób

Szczegóły wydarzenia:
muzeumwspolczesne.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia