Zdjęcie wydarzenia Warsztaty DIY – Kreatywne Wakacje w Krzywym Kominie 2022

Warsztaty DIY – Kreatywne Wakacje w Krzywym Kominie 2022

Zrób to sam! Warsztaty DIY. Kartony i nożyczki w dłoń! Czas na wakacyjne DIY!

Zrób to sam! Warsztaty DIY. Kartony i nożyczki w dłoń! Czas na wakacyjne DIY! Podczas cyklu zajęć „ZRÓB TO SAM” uczestnicy będą mieli szansę uruchomić niczym nieskrępowaną wyobraźnię, by pod okiem fachowca kreatywnie wykorzystać surowce pochodzenia wtórnego. W trakcie warsztatowych zmagań powstaną trwałe i niezwykle oryginalne przedmioty.

W myśl EKO i DIY ozdobią niejedno wnętrze domu czy posłużą w życiu codziennym. Własnoręcznie wyczarowana rzecz cieszyć będzie bez końca.

 • PONIEDZIAŁEK Podczas zajęć dzieci poznają japońską technikę barwienia tkanin „Shibori”. Dowiedzą się, jakie naturalne barwniki można stosować i jakie są efekty ich użycia, a także poznają różne techniki przygotowania tkanin do uzyskania jak najbardziej oryginalnych i pięknych wzorów. W kolejnej części zajęć przy użyciu specjalnych farb i stempli dzieci ozdobimy bawełniane torby w roślinne motywy. Taka torba posiada nie tylko walory estetyczne, ale także ma ekologiczny charakter i posłuży na długie lata.
 • WTOREK Rośliny i sztuka to piękne połączenie! Podczas warsztatów poznamy technikę odbijania roślin w glinie i tworzenia odlewów, by stworzyć przepiękny i jedyny w swoim rodzaju obrazek do powieszenia na ścianie. Technika ta pozwala na uchwycenie delikatności i kruchości roślin, zaś w połączeniu z subtelną akwarelą, uwypuklić roślinne detale i dopełnić to małe dzieło sztuki. W drugiej części zajęć powstaną oryginalne wietrzne dzwonki.
 • ŚRODA Podczas zajęć dzieci poznają ciekawą technikę tworzenia unikalnych przestrzennych obrazków – STRING ART. Będziemy wbijać gwoździe, owijać je kolorowymi sznurkami . To świetna zabawa, która rozwija zdolności manualne, koncentrację i wyobraźnię! W drugiej części zajęć z kolorowych włóczek wyczarujemy sikorki, kosy i skowronki.
 • CZWARTEK Drugie życie t-shirtów, czyli odlotowe warsztaty dywanowe! W trakcie spotkania utkamy kolorowe, piękne i jedyne w swoim rodzaju dywaniki z t-shirtów. W drugiej części zajęć stworzymy mandale, czyli tajemnicze koła pełne barw, kształtów i motywów.
 • PIĄTEK Na warsztatach wyczarujemy prześliczne, zwiewne ozdoby w kształcie piór w stylu boho. Etniczną podróż zakończymy tworząc wielkie, kolorowe maski.

Warsztaty poprowadzi: AGATA ŁOŚ – wrocławianka zakochana we wszystkim co zielone. Uprawia ogródki, zazielenia parapety, zjada zielone rośliny i obdarowuje zielonym wszystkich naokoło. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej, plastyczka z miłości odziedziczonej po ojcu, z wykształcenia filolożka oraz nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Matka dwóch nastoletnich córek, żona początkującego browarnika i opiekunka zezowatego psa. Uwielbia las, jazdę na rowerze i słodycze. WIEK UCZESTNIKÓW: 6-12 lat CENA:  670 zł cena turnusu  145 zł pojedynczy dzień

Co obejmuje cena

fantastycznych prowadzących i animatorów warsztaty i kreatywne animacje wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów wyżywienie – śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek

Plan dnia

 • 7:30 – 9:00 śniadanie
 • 9:00 – 10:00 zajęcia integracyjne, wyjście na dwór
 • 10:00 – 12:00 zajęcia warsztatowe cz.1.
 • 12:00 – 12:30 obiad – I danie
 • 12:30 – 14:00 zajęcia warsztatowe cz.2.
 • 14:00 – 14:30 obiad – II danie
 • 14:30 – 15:30 zajęcia kreatywne, wyjście na dwór (w piątek najczęściej organizujemy, pożegnalny seans filmowy
 • 15:30 – 16:00 podwieczorek
 • 16:00 – 16:30 czas absolutnie freestyle

 

Szczegóły wydarzenia:
krzywykomin.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia