Zdjęcie wydarzenia Warsztaty szycia lalki waldorfskiej w Róży Rozpruwacz

Warsztaty szycia lalki waldorfskiej w Róży Rozpruwacz

Kurs szycia pięknej lalki z naturalnych materiałów wraz ze specjalistką w ich tworzeniu, Agnieszka Nowak z Lalinda.pl.

Piękna lalka wcale nie musi pochodzić ze sklepu! Z tkanin, włóczki i owczego runa można samodzielnie wyczarować szmacianego przyjaciela dla swojego dziecka. I to nie byle jakiego – jedynego na całym świecie, stworzonego z myślą o konkretnej osobie, jej potrzebach i oczekiwaniach.

Zabawka uszyta rękoma mamy, czy babci jest jedyna w swoim rodzaju – niepowtarzalna, przepełniona miłością i zaangażowaniem. To lalka z duszą. Choć w internecie dostępnych jest sporo linków jak samodzielnie uszyć lalkę waldorfską, wiele osób chciałoby to zrobić pod okiem doświadczonej osoby. Wychodząc tym oczekiwaniom razem z Agnieszką Nowak z Lalinda.pl organizujemy kurs szycia lalek dla początkujących. W kameralnej maksymalnie 6-osobowej grupie pracujemy nad stworzeniem lalki.

Zajęcia przeprowadzane w trybie weekendowym i są bardzo intensywne, w sumie ok. 15-17 godzin (sobota 10-19, niedziela 9-17). Dla kogo? Kurs przeznaczony jest dla osób, które posiadają co najmniej podstawowe umiejętności posługiwania się igłą, czas by pracować także w domu oraz sporą dozę cierpliwości i kreatywności.

Czego się nauczysz: W ramach zajęć powstaje lalka wielkości ok. 40 cm bez ubranek (uczestnicy dostają wykroje do samodzielnego uszycia w domu).

Podczas spotkań przechodzimy przez wszystkie etapy tworzenia lalki – począwszy od formowania głowy, poprzez samodzielne przygotowanie wykroju na ciało, różne techniki wykonania włosów, mocowania rąk itd. Podczas kursu nie brakuje też rozmów o idei lalki waldorfskiej, naturalnych materiałach, porad gdzie co kupić czy jak zorganizować sobie pracę.

Terminy:

14,15.05.| sobota 10:00-19:00 | niedziela 9:00-17:00 w godz. 9:00-17:00 Cena: 800 zł (w cenie wszystkie potrzebne materiały)

Liczba godzin: 17 Maksymalna liczba uczestników: 6

Rezerwacja miejsc: rozarozpruwacz.pl 

W cenie kursu zapewniano:

  • wszystkie potrzebne materiały 
  • dodatki pasmanteryjne, 
  • materiały dydaktyczne z zajęć, .kameralne grupy, 
  • w pełni wyposażona pracownia z ogromną ilością fajnych maszyn i z wygodnym stołem krojczym,
  • uśmiech prowadzącej w trudnych chwilach prucia. 
  • coś słodkiego i pokrzepiające ducha ciepłe napoje.

Galeria

Powiązane wydarzenia