Zdjęcie wydarzenia Warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne dla dzieci

Warsztaty teatralno-muzyczno-rytmiczne dla dzieci

Warsztaty dla małych artystów, które pogłębiają nabyte już umiejętności: kształcenie słuchu, zdolności manualne, umiejętność autoprezentacji.

Warsztaty dla małych artystów, które pogłębiają nabyte już umiejętności (kształcenie słuchu, zdolności manualne, umiejętność autoprezentacji) i rozwijają dziecięce talenty. Warsztaty artystyczne przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Każde zajęcia składają się z trzech modułów prowadzonych przez 3 instruktorów. Warsztaty teatralne to gry i zabawy integracyjne, praca z tekstem, zabawy ze słowem, gimnastyka buzi i języka, nauka tekstu rymowanego, budowanie etiud tematycznych, zabawy pantomimiczne.

Przewidziane są również takie elementy, jak zabawy z rekwizytem, tkaniną, światłem, praca nad spektaklem, ilustracja ruchowa do piosenki, poznawanie podstawowych pojęć związanych z teatrem.

Warsztaty muzyczne to zabawy umuzykalniające dopasowane do możliwości dzieci biorących udział w warsztatach, rozwijające zdolności muzyczne takie jak: słuch muzyczny, wrażliwość na barwę dźwięków, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną, koncentrację.

W programie tych zajeć dla dzieci przewidziano również ćwiczenia interpretacyjne wybranego tematu muzycznego poprzez ruch, gest, mimikę, głos; naukę piosenek oraz grę z wykorzystaniem dziecięcego zestawu instrumentów perkusyjnych takich jak trójkaty, marakasy, tarki i kastaniety.

Warsztaty plastyczne to działania z wykorzystaniem różnorodnych technik, formatów i materiałów: collage, mozaika, papier-mâché, glina, masa solna i inne, które kształtują w dzieciach wrażliwość estetyczną, uczą łączenia kolorów, planowania przestrzeni, zasad konstrukcji oraz wyobraźni przestrzennej.

Te zajęcia dla dzieci dają także możliwość zaobserwowania całego procesu twórczego: inspiracja zdjęciem, rysunkiem, otoczeniem, działanie, przekształcanie, improwizacja. Warsztaty odbywają się w każdy wtorek o 17.15 od lutego do czerwca.

Zapisy.

Cennik i harmonogram.

Szczegóły wydarzenia:
centrumtworczosci.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia