Warsztaty witrażu dla początkujących

Nie trzeba być artystą, żeby stworzyć dzieło sztuki.

Nie trzeba być artystą, żeby stworzyć dzieło sztuki. Na warsztatach witrażu metodą Tiffanniego uczestnicy poznają tajniki witrażownictwa i wykonają własnoręcznie witraż, który zabiorą ze sobą do domu. Ograniczać ich będzie tylko wyobraźnia bo o całą resztę zadba pracownia szkła artystycznego Oszkloona.

Witrażownictwo jest pochodną mozaiki – to sztuka łączenia barwnych kawałków szkła za pomocą ołowianych listew. Wykorzystywane w architekturze gotyckiej największy swój rozkwit przeżywało w XIX wieku dzięki wprowadzeniu nowej metody łączenia szkła za pomocą taśmy miedzianej i cyny.

Twórcą tego sposobu jest Luis Confort Tiffanny. Szkło jest wyjątkowym materiałem dzięki, któremu można stworzyć niesamowite prace artystyczne.

Na warsztatach uczestnicy uczą się projektowania wzorów, malowania na szkle, poznają technikę obróbki szkła oraz zapoznają się z narzędziami niezbędnymi do pracy. Dzięki temu doświadczeniu uczestnicy zobaczą , że nie muszą pięknie rysować aby stworzyć dzieło sztuki. Prowadząca pokaże jak tworzyć w bardzo oryginalnej i efektownej technice, która daje dużo satysfakcji i pozwala każdemu na stworzenie niesamowitych prac artystycznych.

Zapisy.

Szczegóły wydarzenia:
krzywykomin.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia