Wrocławska Bitwa Kulinarna - 3 Edycja: Pizza

Tym razem w kulinarnych zmaganiach zmierzą się restauracje wypiekające pizze. Mięsna, czy wegetariańska?

Serwujesz pizzę w swojej restauracji? Ruszyły zgłoszenia do Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej Zbliża się kolejna edycja wydarzenia kulinarnego, które na stałe wpisało się już w kalendarz imprez we Wrocławiu. Mowa o Wrocławskiej Bitwa Kulinarnej, której start już 20 listopada.

W poprzednich edycjach do udziału zaproszono wrocławskie lokale gastronomiczne, które serwowały makarony i burgery. Tym razem w kulinarnych zmaganiach zmierzą się restauracje wypiekające pizze. Mięsna, czy wegetariańska? Neapolitańska, czy Sycylijska? Klasyczna Margeritha, czy pizza wypełniona po brzegi dodatkami? Na jaki smak postawią Wrocławianie?

O tym przekonamy się już za miesiąc. Tymczasem organizatorzy zapraszają do udziału szefów kuchni i właścicieli miejsc, które chcą powalczyć o tytuł lokalu serwującego najlepszą pizzę we Wrocławiu. Szansa dla małych osiedlowych lokali - W naszej bitwie stawiamy przede wszystkim na smak i serce do gotowania - mówi Małgorzata Braszka z portalu kochamwroclaw.pl, który wraz z serwisem runch.pl jest organizatorem wydarzenia. - Bez względu, czy jesteś dużą restauracją, food truckiem czy małym bistro lub barem, możesz wziąć udział w wydarzeniu. Wrocławska Bitwa Kulinarna powstała po to, by docenić również malutkie osiedlowe lokale, które na co dzień dbają o swoich sąsiadów, przygotowując smaczne dania. Często nie mają one szans do wzięcia udział uw dużych festiwalach, a naszym zdaniem ich praca i serce do gotowania powinny być również dostrzeżone.

Duże korzyści dla restauracji Poprzednie edycje przyciągnęły do lokali kilka tysięcy osób. W wydarzeniach wzięło udział łącznie już ponad 30 restauracji. Organizatorzy zapewniają, że każdy, kto weźmie udział we Wrocławskiej Bitwie Kulinarnej wygrywa. Lokal zgłaszający się do wydarzenia zyskuje nowych gości, promocję miejsca w lokalnych mediach i serwisach społecznościowych. Artykuł o każdej restauracji ukaże się w jednym z najbardziej znanych Wrocławskich portali – www.kochamwroclaw.pl. Wrocławianie w roli krytyków kulinarnych Potrawy, które zostaną wytypowane przez restauracje do wydarzenia, będzie można oceniać w wirtualnym menu, które ponownie pojawi się na stronie www.runch.pl w specjalnej zakładce.

Oceniając dania, goście uzyskują zniżkę w wysokości 20% w danej restauracji. Aby otrzymać rabat na wybrane danie, uczestnik wciela się w krytyka kulinarnego, musi ocenić i skomentować potrawę po jej zjedzeniu. Po wystawieniu krótkiej recenzji, na ekranie smartfona otrzyma informację o otrzymaniu zniżki. Wystarczy, że pokaże ją w restauracji. Dołącz do wydarzenia Zgłoszenia do Wrocławskiej Bitwy Kulinarnej właśnie ruszyły. Wystarczy, że zarejestrujesz swoją restaurację na stronie.

Termin wydarzenia: 20 - 27 listopada 2019 r. 

Szczegóły wydarzenia:
bitwakulinarna.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia