Wrocławski Bieg Sponsorowany

Wrocławski Bieg Sponsorowany to impreza niezwykła. Raz w roku wszyscy spotykają się, żeby wspólnie świętować i zbierać pieniądze dla chorych dzieci.

UWAGA: Impreza przełożona z 20 marca na 17 czerwca 2020 r.

Wrocławski Bieg Sponsorowany to impreza niezwykła. Raz w roku wszyscy spotykają się, żeby wspólnie świętować nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale i radość codziennego życia pacjentów hospicjum.

Podczas Wrocławskiego Biegu Sponsorowanego łączymy charytatywność ze sportem i przedsiębiorczością. Obowiązuje prosta reguła – aby pobiec trzeba znaleźć sponsorów (osoby lub instytucję), które zapłacą za fizyczny wysiłek biegacza. Najlepszymi sponsorami okazują się rodzice, dziadkowie, ale i zaprzyjaźnione firmy.

Sponsorzy, płacą na rzecz hospicjum za każde pokonane przez biegacza okrążenie. Sponsor nie musi ofiarować dużo, wystarczy 2, 5, 10 zł za okrążenie. Teraz tylko od biegacza zależy ile okrążeni uda mu się przebiec i jaką kwotę uzbiera.

Biegaczem może być każdy, dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym przybywają na teren biegu całymi klasami. Z roku na rok biega również coraz więcej dorosłych.

Biegamy zwyczajowo wokół Pergoli przy Hali Stulecia, każde okrążenie ma około 450 m. Jego przebiegnięcie jest udokumentowane pieczątką na specjalnej karcie kontrolnej. Wspólnie biegamy i bawimy się, ale pamiętamy o celu, który nam przyświeca. 

Zebrane środki finalnie trafiają na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i są przeznaczane na potrzeby podopiecznych. Cały dochód z biegania zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji, a w szczególności na zakup materiałów medycznych i turnusy rehabilitacyjne dla chorych dzieci.

Szczegóły wydarzenia:
hospicjum.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia