Wrocławski Modernizm

Podczas spaceru ruszycie szlakiem największych dzieł wrocławskiej architektury modernistycznej

Modernizm był nowym prądem w architekturze światowej, który zakładał całkowite odejście zarówno od stylów historycznych, jak i wszelkiej stylizacji.

Oznaczał okres nastania nowej epoki, wpływając na nią w sposób zawrotny. Jak wskazuje sama nazwa, styl ten oznacza nowoczesność, współczesność, a architekci modernistyczni zakładali, że o pięknie budynku stanowi głównie jego funkcjonalność.

Wrocławska architektura z lat 1898-1935 wykonana była porządnie i w dobrej technologii, dzięki czemu możemy podziwiać ją do dziś. Zdobywano się tutaj na większą śmiałość, niż miało to miejsce w Warszawie czy Krakowie. Chciano rzeczywiście konkurować ze światem.

Podczas spaceru ruszycie szlakiem największych dzieł wrocławskiej architektury modernistycznej znajdującej się w otoczeniu rynku oraz przybliżymy sylwetki jej twórców.

Staniecie „oko w oko” z najbardziej kontrowersyjnym budynkiem wrocławskiego rynku, dowiecie się, kto był lokatorem nowoczesnej kamienicy na Placu Solnym, oraz gdzie znajduje się winda, do której należy wsiadać „w biegu”?

Poszukacie cech wspólnych każdego z obiektów, przyjrzycie się ich nowatorskim rozwiązaniom oraz dowiecie się, jak ówczesny architekt miejski chciał odmienić wrocławski rynek.

Hello Poland zaprasza w sobotę, 18 maja o godzinie 12.00.

Zapisy:

  • Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową.
  • Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.
  • Cena: 35 zł/os.
  • Czas trwania około 1,5 h.

Wycieczkę poprowadzi Ewa Niedbałka - licencjonowana przewodniczka miejska.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia