Wrocławski Teatr Lalek – spektakle na platformie VOD

Na platformie VOD czekają na widzów 4 propozycje z repertuaru Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na platformie VOD czekają na widzów propozycje z repertuaru Wrocławskiego Teatru Lalek.

Dla młodszej publiczności

NOC BEZ KSIĘŻYCA (5+)

  • na podst. książki Etgara Kereta i Shiry Geffen
  • w reżyserii Maćko Prusaka

Maćko Prusak potrafił obudzić w sobie dziecko podczas pracy nad tym widowiskiem. Wymusił na aktorach zaskakujące pauzy i zwolnienia działań scenicznych. Młodzi widzowie rewelacyjnie wypełniali te wszystkie fragmenty własnymi skojarzeniami. Spektakl Prusaka sprawnie ożywiał i inspirował dziecięcą wyobraźnię. Siedząca za mną czterolatka co chwilę wybudzała mnie z transu okrzykiem lub zaskakującym komentarzem.
Mirosław Kocur, teatralny.pl

KRZYWIRYJEK (6+)

  • w reżyserii Roberta Jarosza

Robert Jarosz potrafi rozmawiać z młodą widownią o sprawach trudnych bez moralizatorstwa. (…) Krzywiryjek zaryzykował pokazanie dzieciom, że światy rzeczy, słów i obrazów nie są tożsame. To, co wydaje się realne, może okazać się pozorem, tak jak wymuszony uśmiech malucha na fotografii.
Jolanta Kowalska, teatralny.pl

Dla starszej publiczności

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (13+)

  • duetu Maria Wojtyszko/Jakub Krofta

W tym świecie tyle jest inteligentnego poczucia humoru, że spektakl z przyjemnością obejrzą go nie tylko gimnazjaliści i licealiści, do których jest adresowany, ale także dorosła część publiczności.
Małgorzata Matuszewska, Gazeta Wrocławska

POMNIK (14+)

  • na motywach „Gottlandu” Mariusza Szczygła
  • w reżyserii Jiřía Havelka

Rozliczenia z systemami totalitarnymi nie należą do łatwych. Ofiary, cierpienie, zniewolenie to nie są tematy, z których da się żartować tak, by nie zranić tych, którzy pamiętają. Jiri Havelka potrafi opowiadać o tych trudnych czasach z lekkością, bez patosu – żart, przerysowanie, groteskę łączy z faktami, archiwalnymi materiałami. Wychodzi mu to znakomicie. „Pomnik” to przede wszystkim ciągle aktualna przestroga przed absurdalnym kultem jednostki, który, jak pokazuje historia, sprowadza narody na manowce.
Agnieszka Kołodyńska, wroclaw.pl

Spektakle są dostępne na platformie VOD. Koszt dostępu dla całej rodziny: 15 zł. Przedstawienia można obejrzeć  po wykupieniu dostępu. Nagrania będą dostępne przez cały czas, dzięki czemu można je obejrzeć o dowolnej, wybranej przez siebie porze.

Więcej informacji o kolejnych przedstawieniach dostępnych na platformie VOD na stronie: https://www.teatrlalek.wroclaw.pl

Szczegóły wydarzenia:
teatrlalek.wroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia