Zdjęcie wydarzenia Wrocławski Teatr Pantomimy wspomina Mistrza

Wrocławski Teatr Pantomimy wspomina Mistrza

23 września przypada 20. rocznica śmierci Henryka Tomaszewskiego, założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

23 września przypada 20. rocznica śmierci Henryka Tomaszewskiego, założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy i jednego z najważniejszych artystów polskiego i światowego teatru drugiej połowy XX wieku. W tym dniu wrocławska pantomima zaprasza do siedziby teatru na wyjątkowe spotkanie.

W najbliższy czwartek, 23 września o 18.00, Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do siedziby teatru przy alei Dębowej 16 we Wrocławiu na spotkanie upamiętniające Henryka Tomaszewskiego. Mistrza wspominać będą aktorzy WTP – Anna Nabiałkowska oraz Mariusz Sikorski. Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można niepublikowane dotąd zdjęcia, archiwalne plakaty, kostiumy oraz liczne eksponaty, które na co dzień przechowywane są w teatralnym archiwum.

Dodatkowo, w tym dniu, w różnych punktach Wrocławia czekać będą bezpłatne egzemplarze publikacji Wrocławskiego Teatru Pantomimy - „Teatr swój widzę kuliście”. Książka została wydana z okazji 60-lecia WTP i jest unikatowym źródłem informacji o historii teatru pantomimy.

Pełna lista punktów, w których będzie można odebrać egzemplarz książki, zostanie podana w mediach społecznościowych i na stronie teatru w środę, 22 września.

Książką zostaną również obdarowani wszyscy uczestniczy spotkania w siedzibie teatru.

Galeria

Powiązane wydarzenia