Zdjęcie wydarzenia Wstęp do szycia

Wstęp do szycia

Krótki, ale intensywny kurs dla ciekawych szycia i szybkich rozwiązań. Te zajęcia pozwolą Wam posmakować nowego hobby bez frustracji nad konstrukcją.

Krótki, ale intensywny kurs dla ciekawych szycia i szybkich rozwiązań. Te zajęcia pozwolą Wam posmakować nowego hobby bez frustracji nad konstrukcją.

Absolwenci tego kursu potrafią obsłużyć maszynę, wiedzą jak pracować z gotowym szablonem i poznają tajniki materiałów tekstylnych. Nowe umiejętności ćwiczymy na szytym na zajęciach workoplecaku i bluzie lub spodniach z dzianiny. Dla kogo? Kurs dla wszystkich! Jeśli nie masz bladego pojęcia o maszynie do szycia, lub - o zgrozo! - Twoje doświadczenia z nią kończą się mglistym wspomnieniem prucia, to ten kurs jest dla Ciebie. Po naszych zajęciach będziesz uzbrojona/y w arsenał umiejętności pomocnych w odwiecznej walce człowieka z maszyną.

Czego się nauczysz: 1. Szycie jako hobby w domu, czyli wstęp o organizacji i wyposażeniu domowej pracowni. 2. Obsługa domowej maszyny do szycia oraz poznanie wszystkich jej funkcji. 3. Ściegi i szwy krawieckie. 4. Podstawy materiałoznawstwa i krojenia tkanin oraz dzianin. 5. Praca z gotowym wykrojem, jak zdejmować miarę, przenosić szablon na materiał i umiejętnie go skroić. 6. Nauka podstawowych technik szycia i wykończenia ubrania.

Plan działania:

1. Wstęp teoretyczny o maszynach, niezbędnych akcesoriach i wartych odwiedzenia krawieckich mekkach.

2. Nauka obsługi maszyny i wykonywania na niej podstawowych czynności.

3. Nauka kluczowej dla dalszej pracy umiejętności sprawnego krojenia materiału.

4. Szycie workoplecaka.

5. Wykład z materiałoznawstwa, wspólny przegląd próbek tkanin i dzianin. Przegląd polecanych książek, źródeł oraz sklepów.

6. Nauka przenoszenia szablonu, jego modyfikowania i krojenia.

7. Szycie bluzy lub spodni z nauką wykańczania dekoltu, korzystania z podwójnej igły i wszywania rękawów. Cena: 620 zł (w cenie wszystkie materiały) liczba godzin: 16

Maksymalna liczba uczestników: 5

Rezerwacja miejsc online: rozarozpruwacz.pl.

Szczegóły wydarzenia:
rozarozpruwacz.asysto.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia