Wycinki w termosie – wystawa kolaży Małgorzaty Koniecznej

Wystawa minimalistycznych kolaży Małgorzaty Koniecznej, która wycina z kontekstu słowa i nadaje im nowy, czasem ironiczny, czasem nostalgiczny wydźwięk.

„Wycinki w termosie" to minimalistyczne kolaże słowne tworzone z wycinków prasowych – gazet codziennych, tygodników publicystycznych, prasy plotkarskiej i poradnikowej, magazynów adresowanych do konkretnych grup odbiorców. Prace często charakteryzują się odwróceniem pierwotnego przekazu, zmianą zakładanego sensu. Bazują na ironii i absurdzie ale są również nostalgiczne. Skłaniają do refleksji, oddają nastroje, próbują nazywać stany i oswajać emocje.

Od 20 listopada do 10 grudnia w Centrum Innowacji Przejście (ul. Świdnicka 19) będzie można przekonać się, że słowa wyjęte z kontekstu i ułożone w nowych konfiguracjach zyskują kolejne, zaskakujące znaczenia.

O autorce:

Małgorzata Konieczna – ur. w 1988 roku, autorka „Wycinków w termosie", które do pewnego czasu trzymała w zeszytach a teraz publikuje w internecie. Wycina w domu, niektóre słowa gubi. W odpływie wanny zdarza jej się znaleźć „świat" a bosą stopą wejść w „uwikłanie".

Współpracuje z magazynem „Przekrój", prowadzi warsztaty kreatywne z tworzenia kolaży a swoje prace pokazywała m.in. w ramach Bruno Schulz Festiwalu we Wrocławiu, OFF Festiwalu w Katowicach, Festiwalu Miedzianka Fest oraz w ramach zbiorowej wystawy „Polska gościnność" w Muzeum Współczesnym Wrocław. Jej prace na Facebooku i Instagramie obserwuje ponad 100 tys. osób.

Galeria

Powiązane wydarzenia