Wyjdź na scenę! Zajęcia teatralno-wokalne dla młodzieży

Warsztaty są okazją do spotkania dla tych, którzy mają w sobie naturalną potrzebę wyrażenia siebie poprzez sztukę, chcieliby rozwijać twórczy potencjał, ekspresję głosu i ciała, rozbudzić muzyczność oraz talenty aktorskie.

Warsztaty w CK Agora są okazją do spotkania dla tych, którzy mają w sobie naturalną potrzebę wyrażenia siebie poprzez sztukę, chcieliby rozwijać swój twórczy potencjał, ekspresję głosu i ciała, rozbudzić muzyczność oraz talenty aktorskie. Sylwester Różycki bazując na własnym wykształceniu wokalno-aktorskim i wieloletnim doświadczeniu teatralnym w swojej pracy warsztatowej wykorzystuje metody śpiewu bel canto (włoskiej szkoły naturalnego śpiewu), który ma zastosowanie w każdym stylu wokalnym: rock, pop, r’n’b, soul, gospel a nawet beatbox, po śpiewanie klasyczne i etniczne. Stosowana technika daje efekt zdrowego, świadomego głosu, który wykorzystuje całą skalę i potencjał, bez problemów intonacyjnych i napięć.

Na scenie uczestnicy warsztatów w CK Agora będą pracować z maską, rekwizytem i kostiumem, jednak zawsze w ich pracy wiodąca będzie metoda Grotowskiego tzw. teatr ubogi, który w centrum stawia aktora i jego umiejętności. Będzie to praca wymagająca przede wszystkim ogromnej koncentracji i dyscypliny, a także perfekcyjnego poznania i wytrenowania własnego ciała. Fizyczność na scenie nie może stanowić bariery w przekazie emocjonalnym.

Prowadzący wykorzystuje zgromadzone przez lata profesjonalne aranże do wartościowych i cenionych utworów. Dzięki czemu uczestnicy warsztatów mają do czynienia, nie z wszechobecnymi w sieci często amatorskimi podkładami typu midy czy karaoke, ale mogą zdobywać swoje umiejętności w oparciu o profesjonalne i unikatowe aranże wrocławskich kompozytorów.

Finałem warsztatów wokalno-teatralnych sekcji  młodzieżowej będzie spektakl inspirowany rozmaitymi formami muzycznych. Istotnym aspektem zajęć będzie promowanie podopiecznych na festiwalach i konkursach czy wreszcie przygotowanie ich do egzaminów szkół teatralnych i wokalnych.

Zajęcia teatralno-wokalne dla młodzieży w wieku 14 – 20 lat

Termin zajęć - wtorki wtorek godz. 17.15-18.45

koszt: 80 zł za m-c / 1 x tyg.

zapisy: Irena Łukaszewicz


tel.: 71 325-14-83, wew. 107

Zapisy na zajęcia trwają cały rok kulturalny.

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia